Metin2 Benzeri 10 Bilgisayar Oyunu

Ülkemizde en fazla sevilen oyunlardan biri Metin2’dir. Online MMORPG olarak adlandırabileceğimiz oyun türü bu oyunda birçok arkadaşlığın kurulduğunu ve eğlenceli vakit geçirme imkanı sağladığını açıklamaya yetiyor. Fakat ister istemez yıllarca aynı şeyleri yaparak sıkıldıysanız ve Metin2 Benzeri oyunların arayışına girdiyseniz sizler için Metin2’ye en çok benzeyen 10 oyunu tanıtıyoruz.

1# 4 story

Metin 2 gibi imparatorluklara yayılmış bir dünya. O görev senin bu görev benim koşuşturup duracağımız eğlenceli vakit geçirebileceğimiz MMORPG oyunu. Gameforge tarafından yayınlanan 4 Story 2008 yılında piyasaya çıkmıştır. Oyunda itemler +28’e kadar yükseltilebilir.

2# Aion: The Tower of Eternity

Yine 2008 yılında çıkan bir başka MMORPG oyunu. Bir karakter oluşturup oyunda bu karakteri geliştirmeyi hedefleyen yapısı Metin2’ye benzerlik sağlıyor ama Aion Online’a en benzer oyun World of Warcraft’tır. Aion: The Tower of Eternity parsellenmiş devasa bir haritada kısım kısım ilerler. Buda rakibi WOW’a en benzer yanıdır.

3# Knight Online

Grafiksel açıdan Metin2’den iyi olan Knight Online, karakter gelişimi ve karakterler açısından Metin2 ile benzerlik gösterir. STR, DEX, INT ve HP her iki oyununda karakterler için dağıtılması gereken özellik puanlarındandır ve bir karakter yapılandırırken vereceğiniz bu özellik puanları karakterin yapısını önemli ölçüde belirler. Knight Online Mgame tarafından 2002 yılında piyasaya sürülmüş oldukça popüler MMORPG oyunudur.

4#  Aura Kingdom

2013 yılının sonlarına doğru kapalı beta olarak piyasaya sürülen Aura Kingdom 2014’te Açık beta ile oyuncularla buluştu. Uzak doğu kültürü ve Amine değerleri ile oyuncuyu kendine bağlayan Aura Kingdom, zindan sistemini en iyi barındıran oyunlardan birtanesi. PVP’si de diğer oyunlara göre oldukça kaliteli.

5# Divine Souls

Oldukça iyi işlenmiş bir savaş sistemine 4 birbirinden farklı sınıf ile entegre olun. Level sistemi, Pazar sistemi ve zindan sistemi oyunda mevcut. Tam bir kombo ustası olacağınız bu oyunda karakterinizi güçlendirmek için düşmanları alt edin.

6# Runes Of Magic

Özgürce dolaşabileceğiniz bir haritada düşmanları alt edip onların üzerinden çıkan eşyalarla ve onları yok ederken elde ettiğiniz tecrübe puanları ile karakterinizi geliştirin. Uzun bir süre yayıncı sorunu yaşan Runes Of Magic yine Gameforge ile tekrar yayın hayatına başladı. Karakter sınıflarına bakıldığında Metin2, Knight online gibi oyunlara çok fazla benzerlik gösteriyor. 2008 yılında çıkan bir başka MMORPG oyunudur.

7# Mu Online

Metin2’nin de geliştirici olan Kore firması Webzen tarafafından geliştirilen Mu Online 2003 yılında piyasaya sürülmüş bir MMORPG oyunudur. 8 farklı karakter sınıfı bulunan oyunda level sistemi ve karakter gelişimi Metin2 ile benzerlik göstermektedir. Ayrıca etkin PVP oyunda önemli rol oynamaktadır. Ayrıca Kayıp Kıta Mu hakkındaki bazı materyallerin de oyunda kullanılması konuyu bilimsel bir açıya çekiyor.

8# Cabal Online

Karakter geliştirmek için düşman birimlerini yok etmeye odaklanan bir başka MMORPG oyunudur. Birbirinden bağımsız 6 karakter sınıfının işlendiği Cabal Online dünyası, büyük bir harita ve zindanlardan oluşur. PVE ve PVP deneyimlerini oyuncuya yaşatan oyun uzun süre kapalı kalmasının ardından tekrar Steam üzerinden yayına geçti.

9# ArcheAge

Biraz Metin2 Biraz SilkRoad diyebileceğimiz Türden, çiftlik var, süt var inek var yetiştir yetiştir sat geliştir kendini.Oyna Oyna sıkılmazsın.

Steam Üzerinden ArcheAge Oyna

10# Silkroad

İpek yolu, eski zamanların en çok oynanan oyunları arasında. Metin2 ile bir zamanlar yarışacak seviyede oyuncuya sahip olan bu oyun son zamanlarda çok fazla ilgi görmese de halen oynanabilir seviyede.

Ayrıca Metin2 hakkında detaylı bilgi içeriklerine ulaşmak için OyunExtra Metin2 Rehberi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar

metın2 ye en cok benzeyen sılkroad bence knıght su yonden benzemıyoru sılkroad ve metın2de tek basına kasılabılıyorsun ama knght onlıneda takım halınde kasılman gerekıyor