Mad Max Fury Road İzledim

Dünyanın sonu nasıl gelecek(Nuh tufanı filminde bahsedildiği gibi su ile mi gelmişti yoksa ateş ilemi) bilinmez birçok kıyamet senaryosu filme dönüştürülüyor. Mad Max’te bunlardan birtanesi. 2015 yapımı aksiyon filminde hikaye insanlığın nesli tükenmek üzere ve Hisar adı verilen bir bölgede suyu kontrol edenlerin diğer insanlar üzerinde kurduğu hükümdarlığı, geçmişin kefaretini almak isteyen bir genç kızın alt üst etmesi, ölümsüz Joe’nin de aslında bir ölümlü olduğunu ezilen halkın öğrenmesi.

cilgin_max_ofkeli_yollar_2

Joe’nin karıları(ları diyorum çünkü adamın maşallah kaç tane karısı var izlerken sayamadım) savaş kamyonu ile Gaz şehrine götürmek üzere kamyonun koltuğuna oturan Joe’nin güvenliği askerlerinden biri, aslında ondan nefret eden ve annesinin intikamını almak için onları yeşil bölgeye kaçırmasını Bol aksiyonla ve görsel efektlerle izlemek isteyenleri etkileyecek bir film.

cilgin_max_ofkeli_yollar_3

Adamımız Max ise tüm sevdiklerinin ölümüne şahit olmuş, kafayı bozmuş bir şekilde sürekli onların hayalini görüp “Beni sen öldürdün” diyaloglarını kurmalarına izin veren iyi çocuk rolünde. Savaş çocukları onu yakalayıp hapsetmiştir. Furiosa savaş kamyonunu belirlenen güzergahtan çıkartıp yeşil bölgeye doğru sürmeye başlar. Joe hemen adamlarına haber verir ve onların peşine düşmelerini emreder.

cilgin_max_ofkeli_yollar_4

Nux isimli savaş çocuğu Max’i savaş arabasının önüne bağlar ve kan torbası ismini takar. Kum fırtınasının ortasına kadar kaçmayı başaran Furiosa Joe’nin adamları ile arasını açar fakat Nux ile Max birbirine bağlı bir şekilde kamyondan çokta uzakta değillerdir. Max, kamyona el koyar ama Furiosa kamyona kurduğu bir düzenek ile o olmadan o kamyonun gitmeyeceğini Max’e söyler. Max ise mecburen kabul eder ve yolları burada kesişir.

cilgin_max_ofkeli_yollar_5

Yeşil bölgeye ulaşmak için çok fazla yol kateden grubun birde misafiri vardır fakat grubun bundan haberi yoktur. Nux araca gizlice binerek onlarla birlikte gitmeye koyulur. İlerde kötü Nux iyi adama dönüşecek, Max ise gönüllerde taht kuracaktır.  Çılgın Max , Öfkeli Yollar sizlere tavsiye edeceğim filmlerin arasında yerini aldı. Mutlaka izleyin demiyorum, fırsatınız varsa izleyin.

IMDB : http://www.imdb.com/title/tt1392190/

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar