Kıyametten Sonra Filmini izledim…

kiyamettensonra

Hergece bişeylerle meşgul olup geç yatmayı ahlak edindim bu sıralar. Dün geceki film ise Kıyametten sonra idi. Filmi anlatacak olursak eğer İnsanların nesli tükenmiş hayvanları tekrar üretebilmek için geliştirdiği bir ilaç insanlarda zombi etkisi yapar. Bu etki ile birçok insan bu zombi salgınına kapılarak birer zombiye dönüşür. Yıllar sonra ufak kabileler halinde yaşayan insanlar birbirinden habersizdir. Bir kabilede genç bir çocuğun kahramanlık gösterilerine eşlik edeceğimiz filmde , kahramanımızın babası zamanında bulundukları bölgeden uzaklaşarak diğer yaşayan insanları aramaya gider. birkaç kez gidip arama yaptıktan sonra birkaç kitap bulur ve okumayı öğrenir. köye her geri dönmesinde kahramanımıza okumayı öğreten baba son gidişinden sonra bir daha köye dönmez.

Oğlu bir gün çıkıp başka insanların olduğunu bildiğini ve onları arayıp bir arada yaşayacağını kabile büyüklerine söyler. Fakat kabile büyükleri ise böyle birşeyin olmayacağını kendilerinin seçilmiş son insanlar olduğunu ve başka hiçbir insanın yaşamadığını söylerler.Ama kahramanımız yola çıkmıştır. Henüz yeni yola çıktığı halde köye zombiler tarafından bir saldırı gerçekleşir. Geri dönüp kız kardeşini korumak isteyen kahramanımız saldırıda kabilelerinin sığınağa saklanması ve bu saklananların içerisinde kız kardeşininde olması ile dışarıda kalan 3 kişi oradan ayrılarak yardım aramak için ormana doğru ilerler.

Gümüş kaya Milli parkında bulunan köylerini terkeden gençler parkın çıkışında zombi saldırısına uğrayan grubu kahramanımızın babasının arkadaşı olan bir adam kurtarır ve onları evine götürür. Babasının insanlığı kurtaracak sarı tozu üretirken yakın bir arkadaşı tarafından öldürüldüğünü öğrenen çocuk okuma yazma bilen tek adamın babası olduğunuda öğrenir. Daha sonra babasının arkadaşına okuma yazma bildiğini söyleyerek sarı tozu üretebileceğini söyler ve macera başlar.

Film Kıyametten sonra yani Zombi salgınının yayılması ile insanların birer zombiye dönüşmesinin ardından kalan son insanların bu salgına karşı bağışıklık sistemini güçlendiren bir tozu ele geçirmesi ve üretmesini konu alan aksiyon ve macera dolu bir filmdir. IMDB de o kadar yüksek puan almasada film izlenmeye değer bir filmdir.

Filmin Fragmanı :

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar