Kaskolu Cep Telefonunun Avantajları

Bir cep telefonu almaya karar verdiyseniz artık garantiden önce artık Kaskoyu düşünün derim. Büyük teknoloji marketleri artık sattığı ürünlerde kasko yapıyor. Makul bir ücret karşılığı satın aldığınız ürünü kaskolatabilirsiniz. Peki Kaskolu cep telefonu satın aldığınızda ne gibi bir avantajınız olacak hemen onlara değinelim.

Kaskolu Telefon Almanın Avantajları

Garanti, kullanıcı hataları haricinde telefonunuzda meydana gelebilecek sorunları çözmek için kullanılmaktadır. Telefon ekranı kırıldığında garanti bu ekranı tamir etmez. Bunun nedeni bu bir kullanıcı hatasıdır. Fakat bir süre kullandığınızda telefonun sesi çıkmıyorsa yada internete giremiyorsanız bu garantinin işidir. Zaten sıfır olarak alacağınız her cihazda garanti bulunmaktadır. Kasko ise işe kullanıcı hatalarını da dahil ediyor.

Örneğin telefonu aldınız ve mağazadan çıkarken düşürüp kırdınız. Eğer kaskonuz varsa telefonunuz ücretsiz onarılacaktır. Geçenlerde Malatya’dan satın aldığım Lenovo K6 Power telefonuma ücretsiz 1 YIL hediye kasko verdi satan firma. Ben telefonu düşürdüm ve üzerine bastım. Bu nedenle ekran komple kırıldı. Daha sonra firmaya gittim ve durumu anlattım. Anlayışla karşıladılar ve telefonu benden alarak tamire gönderdiler. Telefon geldiğinde hem kasa hemde ekran komple değişmişti.

Faturaya baktığımda bu işlemin 500 TL olduğunu gördüm. Yani eğer kaskom olmasaydı 500 TL para ödeyecektim. Ayrıca firma ürünü satarken tamir edilemez kadar hasar verirseniz ürünü teslim alıyor ve ödediğiniz ürünün %70’ini size geri ödüyor. Canınız sıkıldı ve kasko bitimi yaklaştı telefona tamir edilemeyecek şekilde bir hasar verirseniz ürünü iade etmenizde olası bir durum. Tabi bu durumda %30’luk bir zararınız olacak fakat onuda kullandığınıza sayabilirsiniz.

Ayrıca telefonunuz çalındığında en yakın polis karakoluna giderek tutanak tutturup, ardından firma ile iletişime geçtiğinizde telefonunuz sıfır olarak size geri veriliyor. Telefonum çalındı diye üzülmenize de gerek kalmıyor.

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar