İngilizce Olan Google Play Store’yi Türkçe Yapın

Son günlerde yaşanan Google hizmetlerindeki sıkıntılar herkesin bir taraftan birşeyleri hissetmesine neden oldu. Son 1 aydır düzensiz olan Adsense ve Adwords panellerinin yani sıra SMTP sorunu yaşayan Gmail ve sonrada yabancılaşan bir Play Store. İşler ters gidiyor belki ama yakında hepsinin düzeleceğine inanıyorum.

Eğer Telefonunuzdaki Google Play Store’nin İngilizce olmasına alıştıysanız herhangi bir şey yapmanıza gerek yok fakat canınızı sıkıyorsa ufak bir değişiklik ile tamamen Türkçe olarak kullanabilirsiniz.

1- İlk olarak Google Play Store’ye bakalım gerçekten İngilizce mi ?

ingilizcegoogleplaystoreturkceyapma1

Evet göründüğü kadarı ile İngilizce, hatta biz buna tarzanca da diyebiliriz çünkü bazı yerleri Türkçe. Şimdi komple Türkçe Yapalım..

2- İlk olarak Ayarlar bölümüne giriyoruz. Ardından Uygulamalar’a tıklıyoruz ve Google Play Store’yi buluyor ve tıklıyoruz.

ingilizcegoogleplaystoreturkceyapma2

3- Güncellemeleri Kaldır diyoruz. Güncellemelerin kaldırılmasını engelleyen bir ekran çıkacak bu ekrana Tamam diyoruz ve kaldırma işleminin bitmesini bekliyoruz.

ingilizcegoogleplaystoreturkceyapma3

4- Bingo! Artık Google Play Store tamamen Türkçe.

ingilizcegoogleplaystoreturkceyapma4

Not: Telefonunuzda otomatik güncelleştirmeler açıksa muhtemelen telefon kendini güncellediğinde otomatik olarak Play Store tekrar İngilizce olacaktır. Bu Nedenle Otomatik güncellemeleri kapatabilirsiniz.

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar