Hotmail ile İki Adımda Doğrulama Oluşturma

Merhaba arkadaşlar Bing kullanımı için interneti ilk kullanmaya başladığımda oluşturduğum e-posta hesabını kullanmak yerine sıfırdan ve sağlam bir e-posta hesabı almam gerekti. Bende bu hesabıda kaybetmemek için iki adımda doğrulama yaparak cep telefonum üzerinden hesaba giriş yapmayı tercih ettim.

Bu şekilde hesap bilgilerimi aklıma kazımam gerekmeyecek ayrıca cep telefonum ile giriş yaparak hesabımı diğer türlü kişiliklerden de korumama yardımcı olacak birşey yapmaya çalıştım. Fakat uzun zamandır Outlook hesabı kullanmayan biri olarak biraz tökezlesem de sonunda neler yapmam gerektiğini buldum.

Oluşturduğunuz MSN(Hotmail ve Outlook) hesabınızı güvende tutmak için İki adımda doğrula yapmanızı öneririm. Öncelikle yapmanız gereken Buradan üye girişi yapmak. Giriş yaptıktan sonra zaten direkt olarak karşınıza Hesabınızı Koruyun başlıklı bir sayfa gelecek. Bu sayfada iki adımda doğrulayı Ayarlayın bölümüne tıklayın ve aşağıdaki ilk resimdeki gibi “ileri”ye tıklayın.

msnikiadimdadogrulama1_suskunserseri

Ardından açılan bölümde Akıllı telefonunuzda bulunan işletim sistemini seçin. Benimki Android olduğu için Androidi seçtim. Daha sonra Size Microsoft hesabı adı altında bir programı indirmenizi söyleyecek. Siz bu programı Google Play Store’den indirdikten sonra cep telefonunuzdan E-posta hesabınızı girmeniz gerekecek.  E-postanızı girdikten sonra hemen alt kısımda bulunan İleriye tekrar tıklayarak artık Bu uygulama sayesinde E-postanıza farklı bir bilgisayardan girmeniz durumunda kodu gönderecek ve bu uygulama ile giriş yapabileceksiniz.

Android Uygulamasının kurulumunu ise aşağıdaki 4 resim doğrultusunda beraber yapalım..

microsofthesabi1

 

Öncelikle Programı indirdikten sonra telefonumuza gelen kısayoluna tıklıyoruz ve Şimdi ayarlayın bölümüne tıklıyoruz. Daha sonra E-posta hesabımızı ve şifremizi yazıyoruz.

microsofthesabi2

 

Ardından E-posta hesabımızda tanımladığımız Telefon numaramızın son 4 hanesini boşluğa yazıyoruz ve bize bir adet tek kullanımlık kod geliyor. Bu kodu bir sonraki resmin ilk parçasında da göreceğiniz yere giriyoruz.

microsofthesabi3

 

Daha sonra Sonrakiye tıklıyoruz ve bizi 30 saniye kadar bekletiyor ardından ;

microsofthesabi4

 

mutlu son ! Hotmail , Outlook hesabımız artık iki adımda koruma altında ve daha güvenli.

 

 

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar