HHhH – The Man With The Iron Heart – 2017 Yapımı 2. Dünya Savaşı Filmi

Reinhard Heydrich’in hayatını konu alan biyografi, aksiyon ve gerilim filmi. Naziler, Avrupa’da sınırları genişlettikçe birçok güvenlik önlemleri almaktaydı. Bu güvenlik önemlerinin en önemli parçaları ise örgütlenmeydi. Gestapo, Sipo gibi nazilerin işgal altındaki topraklarda oluşturduğu polis ve bilgi teşkilatlarının başında ise Reinhard Heydrich bulunmaktaydı.

Film, 3. Reich’in koruyucusu, yahudi katliamcısı, Gestapo’nun başkanı ve sayabileceğimiz birçok Nazi teşkilatında önemli görevler alan Reinhard Heydrich’i öldürmek için savaştan kaçmayı başaran yirmili yaşlarda Jozef Gabcik ve Jan Kubis isimli 2 çek asker Londra’dan Prag’a gönderilir. Bu görevde hedef olan Heydrich’in yükselişinide adım adım filmde izleyeceksiniz.

Filmin yönetmeni Fransız Cédric Jimenez’dir. Filmde Reinhard Heydrich’i  Avustralyalı oyuncu Jason Clarke canlandırırken, karısını İngiliz Rosamund Pike canlandırmaktadır. Film Amerikan yazar Harry Turtledove tarafından yazılan aynı isimli romandan büyük ölçüde etkilenmiştir.

Filmden bir Sahne – Lina Heydrick

2.Dünya Savaşı Konulu Filmler Listesine Göz atmak için tıklayın.

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar