Herkül: Efsane Başlıyor Filmini İzledim

Yine yarı tanrı olan bir süper kahramanı beyaz perdeye taşımışlar. IMDB sitesinde düşük bir puan verselerde ben açıkcası beğendim filmi. Tabi öyle abartılacak bir yanı yok fakat izlenmeyecek kadar da kötü değil tabikide . Zeus ‘un oğlu herkül , baskıcı ve halkına eziyet eden bir hükümdarın 2. oğludur.

Babası Herkül’ün birtürlü kendinden olmadığını bilen ve bu yüzden kendinden sonra kral olacak kişinin büyük oğlu olduğunu düşünmektedir. Fakat büyük çocuğa göre herkül her konuda yetenekli bir kişidir. Bir zamanlar düşman olan iki krallığın birleşmesi ve halkına zülüm eden kralın gücüne güç katması için diğer kralın güzel kızı Herkül’ün çocukluk aşkını Herkül’ün abisiyle evlendirme kararı alırlar.

herkul_efsane_basliyor_izledim_2

Herkül’ü de doğudaki bir eyaletteki isyanı bastırmak için görevlendirirler. Fakat bu isyan komplodur. Herkül ve 80 askerin katıldığı isyan bastırma görevinde daha isyanın çıktığı şehire varmadan kral tarafından tutulmuş isyancı birlikleri askerlere saldırır. 2 kişi sağ kurtulur ve Prensin öldüğüne ikna edilince isyancı birliğinin komutanı bu iki esiri esir kampında satmaya karar verir. Kurtulan iki kişiden birisi herkül diğeri ise grubu komuta eden komutandır. Esir kampında özgürlükleri için savaşan bu iki kahraman en sonunda Romadaki büyük arenada bire beş olmak koşulu ile çıktıkları savaşta başarı kazandıktan sonra doğdukları ükleye geri dönmeye hak kazanırlar.

herkul_efsane_basliyor_3

Annesinin herkül ismini kulağına söylediğinden beri herkül hergece düşünmektedir böyle bir şeyin gerçek olup olmadığını. Bu arada Kral Herkül’ün annesi yani karısını öldürür. Herkül iyice sinirlenip komutan ile birlikte yeni birlik oluşturup Krallığı ele geçirmek için isyan başlatırlar. Herkül’ün çocukluk aşkı ile abisinin düğünü sırasında yapılan bir saldırı ile düğün gerçekleşmez. Bir zamanlar kahraman gözüyle bakılan kötü Kral ile zeus’un oğlu arasında geçen büyük çarpışmanın galibi Herkül Olacaktır.

Yazım hatalarından dolayı özür dilerim yeni klavyeme alışmaya çalışıyorum da 🙂

Alın Buda Fragman :

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar

Paylaşım için teşekkürler. Detaylı bir açıklamayla filmi izlemekten film tadında bir içerik sağlamışsın. Bu arada emeklerin içinde teşekkür. Bir kaç konundan faydalandım. İyi çalışmalar.