Google’da Stajer Olmak!

genc_ciraklar

Genç Çıraklar filminin türkçe Dublajını izledim. Daha önce Sosyal Ağ adı altında çıkan Facebook’un filmi ile slikon vadisine de filmlerin çekildiğini görmüştüm. Ama Google’nın Amerika’nın en önemli firmalarından birisi olması böyle bir filmin yapılması gerektiğini açıklıyor aslında.Film çok hoşuma gitti. Satış elemanı olarak çalışan iki arkadaş son işleri olan saat pazarlamayı patronun artık kimsenin saate önem vermediğini ve saatin işini telefonun aldığını belirterek en iyi iki elemanını işten çıkartır ve firmayı kapatır.

İki kafadar’dan Bill’in evine haciz gelir ve kız arkadaşı bırakıp gider. Nick ise kız kardeşinin erkek arkadaşının yanında yatak pazarlamaya başlar. Bill ise İnternette Satış işi  ararken Google’ye uzun süre bakar ve Google’da çalışabileceğini düşünür. Hemen mülakat için başvurur ve Nick ile konuşmaya gider. Nick zorda olsa kabul eder ve Kütüphane’de bilgisayar başında ön mülakata tabi tutulurlar. Çevirimiçi bir üniversiteye kayıt olan ikili mülakata katılabilmek için bunun gerekli olduğunu bilir. Fakat daha önce üniversitenin kapısından içeri girmemiş ve hayat üniversitesinden tam puan almış bu ikili için Google Serüveni başlar.

Diğer stajyerler 17-19 yaş arasında olduğundan Genç çıraklar 30’a merdüven dayamış iki kafadar diğerlerinin arasında sırıtır. 100’e yakın stajyerlerden grup oluşturmaları ve bu gruplar arasında sadece bir grubun google’da tam zamanlı çalışmaya hak kazanacağını ve bu gruplar  arasında kıyasıya sürecek bir yarışma yapılacağını bildiren Google Yetkilileri serüveni başlatır.

Oldukça eğlenceli bir film Genç Çıraklar. Daha öncede fragman gibi materyalleri blogumda paylaşmıştım. Bu filmi izleyerek Google kampüsünde geçen eğlenceli bir iş bulma hikayesini keyifle izleyebilirsiniz. İyi bir haftasonu geçirmek için bu filmi izleyin. Üniversite bitirmek iş bulmayı garanti etmez.Artık gerçekten de ekmek aslanın kuyruğunda 🙂

İyi seyirler

Fragmanı izlemek için tıklayınız.

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar