Google’da 1 Dakikada Neler Oluyor ?

Merhaba arkadaşlar , dünyanın en büyük arama motoru Google’da 1 dakika da neler olup bitiyor sizlere bunu aktarmak istedim. Büyük internet araştırma şirketleri ile paylaşılan bilgiler bir infografikte toplanmış ve bütün dünyaya sunulmuştur. Böylesine dev bir firmanın 1 dakika da ne kadar arama sonucu gösterdiği , 1 dakika da ki bütün kullanımı ve bir dakika sonunda elde ettiği kazancı hep beraber görelim istedim.

Biliyoruz ki birçoğumuz hayatımızda Google’a fazlasıyla yer veriyor. Sadece bilmediğimiz bir şeyi ararken değil artık aktif olarak birçok Google programını kullanıyoruz. Örnek verecek olursak , video izlemek müzik dinlemek için Youtube’da takılırken Android veya ios işletim sistemi kullanan akıllı telefonlarımızda fotoğraflarımızı yedeklemek için Google Drive’dan yardım alıyoruz.

E-postalarımızı okuyup cevaplarken bunu her platformda gerçekleştirmemizi de yine Gmail sağlıyor. Android telefonlar için hep ücretli hemde ücretsiz içeriklerin paylaşıldığı bu içerikleri Android kullanıcılarının tek tıklama ile indirip telefonlarına kurduklarınıda eklersek Google Play dahil birçok Google içeriğine aktif olarak yer veriyoruz.

Peki ya Google Bütün bu hizmetleri sağlarken ne kazanıyor ?

Aslında bu sorunun cevabını Amerika borsasına bakarak çok kolay verebiliriz fakat gerek yok adamlar zaten infografikle herşeyi bizlere sunmuş durumda. Verilere göre 1 dakikada yaklaşık olarak 2.400 Milyon arama sonucunu ekrana veriyor Google. Buda demek oluyorki 2 milyondan fazla ziyaretçi 1 dakika içerisinde Google’dan arama yapıyor.

20 Milyondan fazla video izleniyor. Buda Youtube’nin dünya pazarında sektörün birincisi olmasını dahada anlaşılır hale getiriyor. Ayrıca Google hem izlenim hemde arama sonuçları sayesinde 170 Bin dolar kazanıyor dakikada.

Geriye kalan bilgileri de sizler infografikten görebilirsiniz.(Resime Tıklayarak Büyütebilirsiniz..)

googleile1dakka_suskunsersericom

Hakkında Tosahan

Üniversiteyi yeni bitirmiş, yeni bir şeyler bulma umuduyla internet ortamında kendini bulan, Wordpress aşığı, birkaç ay sonra askere gidecek kişiyim. Bazen 2 bazense 3 bilinmeyenli bir denklem olmayı sürdürsem de şu sıralar çok çabuk kırılan bir MSN şifresiyim :)

Bir yorum

  1. güzel bilgi teşekkürler

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*