Google Webmaster Tools’a Site Ekleme

Yeni açılan siteleri mutlaka Google Webmaster Tools’a bildirmeliyiz. Sitelerimizin daha hızlı indexlenmesi için Bizim internette olduğumuzu ve sitemizin başında durduğumuzu Google’ye kanıtlamalıyız. Aksi iddia henüz edilemeyen ve Dünyanın bir numaraları arama motoru gogle , Web siteleri Google Örümcekleri dediğimiz Botlarla tarar ve kullanıcılarının karşısına çıkarır.

Sitemizin Google Arama sonuçlarında yer alması için öncelikle yapmamız gereken işlem Sitemizi Google Webmaster Tools’a eklemek . Türkçe karşılığı Web yöneticisi araçları olan Webmaster Tools sitemiz hakkında ihtiyacımız olan bütün bilgilere ulaşabileceğimiz en sağlıklı kanal.

webmastertoolsasiteekleme

Google Webmaster Tools’a giriş yaptığımızda Sağ üst kısımda Site Ekle var ona tıklıyoruz.

webmastertoolsasiteekleme2

Açılan kısımda sitemizin Adresini yazıyoruz.

webmastertoolsasiteekleme3

 

Ben herzaman Google’nin hazırladığı dosyayı sunucuya atarak onaylattığım için size bu yolu göstereceğim en sağlıklı yol bu. Googlenin bize hazırlamış olduğu dosyayı indirip sunucunuzun ana dizinine atın.Ardından Doğrula linkine tıklayın.

webmastertoolsasiteekleme4

Bu şekilde bir ekranla karşılaşırsanız sitenizi başarıyla Google Webmaster Tools’a eklemiş olacaksınız…

Hakkında Tosahan

Üniversiteyi yeni bitirmiş, yeni bir şeyler bulma umuduyla internet ortamında kendini bulan, Wordpress aşığı, birkaç ay sonra askere gidecek kişiyim. Bazen 2 bazense 3 bilinmeyenli bir denklem olmayı sürdürsem de şu sıralar çok çabuk kırılan bir MSN şifresiyim :)

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*