Google Plus One’ın Yararları Nelerdir ?

Google +1 , arama sonuçlarında etkilimidir değilmidir diye birçok arkadaşın bu konuyu tartıştığını gördüm. Size Google + ‘nın mantığını anlatmak istedim bu yüzden. Google +1 , kullanıcıların internet deneyiminden faydalanarak onların aradıklarına çok daha kolay ulaşmasını sağlayacak bir sistem Yani ne demek bunu biraz açarsak eğer , +1 ‘lediğiniz bir siteyi google bir sonraki aramanızda ilk olarak karşınıza sunacak. Eğer aynı içerikteki bir başka siteyi daha Artıladıysanız eğer bu sefer hangi sitede daha fazla vakit geçirdiğinizi ,

yada hangi siteyi sonra eklediğiniz gibi hususlara dikkat edip hangi sitede daha çok sayfa gezintisi yaptıysanız eğer o site birinci sırada olmak kaydı ile bir diğer artıladığınız aynı kategoriye ait ikinci siteyide o sitenin hemen altında yayınlayacaktır. Google insanların psikolojik testlere tabi tutulmasıyla elde ettiği bilgiyi böyle şeylerde kullanıyor ki insanların aklından çıkması imkansızlaşıyor açıkcası.

Çünkü insan Teknolojik konularda eringeç tavır sergileyen bir canlıdır. Aramaktan kaçınır ayda yılda bir arar ve uzun uğraşlar sonucu bulduğu yanıta tekrar ihtiyaç olduğunda Google ile artılarsa eğer ilk sayfada bulacaktır.Bunun genel konularda bütün siteleri kapsadığını zannetmiyorum.Birçok insan Gmail ve Google Hesabı kullanıyor.Yani sürekli Google hesabımız açık kalıyor . Bu yüzden Google kişiye göre arama sonucu oluşturmak için yaptığı bir girişim diyebilirim.

Hakkında Tosahan

Üniversiteyi yeni bitirmiş, yeni bir şeyler bulma umuduyla internet ortamında kendini bulan, Wordpress aşığı, birkaç ay sonra askere gidecek kişiyim. Bazen 2 bazense 3 bilinmeyenli bir denklem olmayı sürdürsem de şu sıralar çok çabuk kırılan bir MSN şifresiyim :)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*