Google İnsan Olsaydı Ne Olurdu

googleinsanolsaydi

Bugün youtube’de video izlerken gözüme çarpan bir videodan bahsederek sizlere belkide 2 dakika hoş vakit geçirmenizi sağlayabilirim düşüncesi ile bu cümleleri birleştiriyorum. Google gibi büyük bir arama motorunu her insan kodlayamasa da ufak bir arama motoru yapacak kadar Bilgisayar dillerine hakim olan birçok kişi benzer bir arama motoru kodlayabilir. Aslında işin farklı olan kısmı farkındaysanız her hazır web scriptlerinde bir arama motoru var ve databaseye eklediğiniz bilgileri kullanıcının aradığı kelimeye göre karşısına çıkartabilmekte.

Peki ya işlerin tam tersi olduğunu düşündüğünüz hergün en az bir kez kullandığımız dünyanın en büyük arama motorunun bir insan olduğunu varsaydığınız oldu mu hiç ? O arama barına yazdığımız yerine göre saçma sapan bilgileri doğru anlamaya çalışan ve bize hedeflediğimiz noktaya götürmek için çabalayan bir insan!

Bazen yabancı bir şarkı dinlerim ve ismini bilmem ismini bilmediğim bir şarkıyı bulmaya çalışırım komik cümleler aratarak google’da. Video da en çok o dikkatimi çekti aslında 🙂 Hadi izleyelim..

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar