Google Analytics Site Ekleme

Google analytics Servisine Web Sitenizi ekleyerek Sitenizin Ziyaretçi istatisliklerine detaylı olarak ulaşabilirsiniz. Hangi Ülkeden kaç kişi girmiş , Son hafta toplam Tekil Ziyaretçi Sayısı , Aylık çoğul ziyaretçi sayısı , hemen çıkma oranı gibi bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Google analytics Hesabına Site Nasıl Eklenir Resimli Olarak Anlatalım ;

Öncelikle;
http://www.google.com/analytics/

Adresine giriyorsunuz. Hesabınız yoksa hemen hesap açabilirsiniz tek yapmanız gereken Analytics kullanmak istediğiniz tarayıcıda yeni sekme açarak Gmail hesabınıza girmeniz.

google_analytics_site_ekleme1

Yönetici’ye tıklıyoruz.. Ardından açılan kısımda aşağıdaki resimde göreceğiniz gibi +Yeni Hesap linkine tıklıyoruz.

google_analytics_site_ekleme2

 

Daha sonra Gerekli Yerleri Dolduruyoruz.

google_analytics_site_ekleme3 google_analytics_site_ekleme4

 

Gerekli Yerleri Doldurduktan sonra izleme kimliği edinin’e tıklıyoruz ardından Açılan Google Kullanıcı Sözleşmesinde Kabul Ediyorum’a tıklıyoruz ve bize bir Kod veriyor.

google_analytics_site_ekleme5

Yukarıdaki Kodu Kopyalayın Sitenizin WordPress ise Footer.phpye Mybb ise Tema indexinize Vbulletin ise Forum indexinize atın diğer Hazır scriptler için yine Bütün sayfların kullandığı Footer yada header dosyalarının içine atabilirsiniz.

Artık gerçek zamanlı sitenizin trafiğini izleyebilirsiniz.

Hakkında Tosahan

Üniversiteyi yeni bitirmiş, yeni bir şeyler bulma umuduyla internet ortamında kendini bulan, Wordpress aşığı, birkaç ay sonra askere gidecek kişiyim. Bazen 2 bazense 3 bilinmeyenli bir denklem olmayı sürdürsem de şu sıralar çok çabuk kırılan bir MSN şifresiyim :)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*