Google Analytics Hesabını Google Webmaster Tools’a bağlama

Google Analytics önceleri yapılan sorguları da göstermekteydi. Fakat şuan Premium paketi satışa sunulduğu ve bunun 1000 Dolar’ın üzerinde olduğu için Biz bunu biraz zahmetlide olsa kendimiz yapabiliyoruz. Analytics Hesabınızda hangi sitenin Arama sorguları detaylarına ulaşmak istiyorsanız onu Google Webmaster Tools’a bağlayacağız.

Ben yeni kurduğum bir siteyi bağlayacağım. Öncelikle Google Analytics hesabına giriş yapın daha sonra bağlayacağınız sitenin hesabını seçin .

webmastertoolsabaglama1

Mülk ayarlarına Tıklıyoruz.

webmastertoolsabaglama2

Mülk ayarlarının aşağı kısmında bulunan Web Yöneticisi Araçları Ayarlarının içerisinde “Düzenle” linkine tıklıyoruz ve bizi Google Webmaster Tools’a yönlendiriyor.

webmastertoolsabaglama3

Açılan Sayfada bağlayacağımız siteyi seçiyoruz.

webmastertoolsabaglama4

Ardından Sayfanın altında bulunan Kaydet’e tıklıyoruz açılan ilişki ekle bölümünde de tamam diyerek Webmaster tools ile Analytics hesabını ilişkilendirdik.

 

Hakkında Tosahan

Üniversiteyi yeni bitirmiş, yeni bir şeyler bulma umuduyla internet ortamında kendini bulan, Wordpress aşığı, birkaç ay sonra askere gidecek kişiyim. Bazen 2 bazense 3 bilinmeyenli bir denklem olmayı sürdürsem de şu sıralar çok çabuk kırılan bir MSN şifresiyim :)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*