Format Factory ile Dosya Dönüştürme

Format Factory, videodan mp3’e dönüştürme yapabileceğiniz oldukça kaliteli bir programdır. Ayrıca mp3 halindeki dosyayo Ogg, AC3, Wav gibi birçok formata dönüştürebilirsiniz. Iphone telefonlar M4R uzantılı müzik dosyalarını çalıştırdığı için Format Factory size bu konuda çok yardımcı olacaktır. Yine birçok oyun içi Radio sisteminde desteklenen müzik uzantısı Ogg olduğu için oynayacağınız oyuna müzik atmak isterseniz müzik dosyalarını Ogg’e dönüştürmeniz gerekecek.(Örneğin Gta Vice City)

İşte tek program ile kolayca dosyaları birbirine dönüştürebilirsiniz. Ben Örnekte bir MP3 dosyasını OGG uzantısına dönüştüreceğim.

1- İlk olarak Format Factory‘i ücretsiz olarak indirelim. İndirmek için tıklayın. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra programı bilgisayarınıza yükleyin.
Not: İndirme bağlantısı çalışmaz ise konunun en altındaki linki deneyin.

2- Programın masaüstündeki simgesine tıklayarak çalıştıralım ve dönüştürmek istediğimiz dosyayı programın üzerine sürükleyip bırak yöntemiyle atalım.
formatfactorynasilkullanilir_01-arayuz

3- Dosyayı program arayüzüne sürüklediğinizde yukarıdaki resim gibi bir ekranla karşılaşacaksınız. Bu ekranda ilgili dosyanın hangi dosya formatına dönüştürülmesini istiyorsanız onu seçip, dilerseniz çıktı klasörünü de dilediğiniz bir klasör olarak belirledikten sonra (Default çıktı klasörü- dosyanın bulunduğu klasördür.) Tamam Diyoruz.

formatfactorynasilkullanilir_02

4- Artık dönüştürme işlemine başlayabiliriz. Yukarıdaki resimde gördüğünüz Başla işaretine tıklayarak dönüştürme işlemini başlatabilirsiniz.

Destek: Yukarıdaki indirme linki çalışmadıysa eğer;
İndirAlternatif İndirme Linki

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar