Farklı Bir Youtube Kanalını Adsense Hesabına Bağlama

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda birden çok kanal bağlayabileceğinizi anlatmak istedim. Adsense Hesabınıza 10 Adet Youtube kanalı bağlayabiliyorsunuz.Fakat bunu yapabilmek için ufak tefek işlemleriniz var farklı alanlarda video paylaşımını seviyorsanız ve hepsinden de para kazanmak istiyorsanız bu işlemleri yapmanız gerekmekte.

Youtube üzerinden 10 kanala kadar tek bir adsense hesabı kullanabilirsiniz. İnternet üzerinde hiçbir bilginiz olmasa bile sadece video yükleyerek ve kullanıcıların yüklediğiniz videoyu izlemesiyle dünya kadar paralar kazanabilirsiniz.

Başlayalım Öncelikle kanalımızın olduğu hesaba giriş yapıp youtubeye giriş yapıyoruz. Daha sonra yukarı kullanıcı adımıza tıklayarak açılan sekmede ayarlar bölümüne tıklıyoruz.

youtube_hesapbaglama

Açılan bölümde Aşağıdaki resimde ( Üzerine tıklayarak büyütebilirsiniz) Para kazanma daha sonra sırasıyla nasıl ödeme alırım  ve Adsense hesabı ilişkilendirme kısmına tıklıyoruz.

adsense_youtube_kanal_baglama

ardından Mevcut AdSense hesabınızı bağlamak veya bir hesabınız yoksa yeni bir tane oluşturmak üzere AdSense’e yönlendirileceksiniz. Bu işlemi tamamladıktan sonra ise tekrar YouTube’a yönlendirileceksiniz.

Sonraki >

düğmesine bastıktan sonra ilerliyoruz.

Dolaylı olarak adsense hesabımız bir başka e-posta adresinde kayıtlı olduğunu varsayıyorum ve  aşağıdaki resimde görebileceğiniz gibi Farklı bir Google Hesabı kullanın düğmesine tıklıyoruz.

farklı

Açılan bölümde hemen aşağıdaki resimdeki gibi mevcut E-posta hasabımıza giriş yapmak için Oturum açma isteği gönderiyoruz.

farkli2

 

Daha sonra Mevcut adsense bilgilerimizin olduğu Hesap üzerinden oturum açmak için e-posta adresimizi ve şifremizi yazıyoruz.

son

Mutlu son Adsense bildirdik onaylandığında Kanalınızı MEvcut Adsense hesabına eklemiş oluyoruz.

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar

Selam..Normal Kanalım Dünya Genelii Engel Videoyaya Takıldı Ve Para Kazanma Devre Dısı Kaldı Uyarı İse 29 Şubatta Sona Eriyor Şimdi 1 Ay Sonunda Telif Hakkı Bölümü Tekrar Yeşile Dönermi ? Dönersede Şayet Para Kazanma Tekrar Akrif Olru Mu ? Ne Yapmamı Önerirsiniz ? Ayrıca İkinci Kanalımda Var Ama Henüz Adsenseye Baglamadım Şuan Kullandıgım Adsenseye Baglasam Sorun Olru Mu Yardımcı Olursanız Sevinirim

bir şey soracağım. diyelim ki iki hesabım var ve birine çok tık alsın diye popüler videoları yüklüyorum ancak telif haklarına takıldım ve telif ihlali nedeniyle bu kanal kapandı. bu olay diğer kanalımı etkiler mi o da kapanmaz değil mi?

tek e-posta üzerinden çoklu kanal açtığınızda kapanma ihtimali herzaman vardır fakat iki farklı hesap üzerinden politika ihlali yaptığınızda ilk olarak kapatılmaz ama bu olay sürekli olarak tekrarlanırsa hesabınız incelemeye alınır ve muhtemelen adsense ile ilişkiniz kesilir. Şunuda unutmayın geçersiz tıklar ödemeler kesinleştiğinde kazandığınız para miktarından düşürülür.

Geçersiz tıklar dediğimde reklamverenleri zora sokan durumlar içinde geçerli olduğunu unutmayın.

çok teşekkürler.siz olmasaydınız bu hesabı bağlayamazdım.başarılar dostum..

Olmuyor, şuan ki sistem değişti sanırım, nasıl bağlıcaz farklı gmail youtube kanalını aynı Adsense hesabına..

2 tane gmail hesabım var ve yeni kanal açtım,
1 tane adsense ortak olmuyor, neden?