En İyi 10 Korku Filmi (2016 – 2017 Yapımı) Güncel

Korkmayı seviyorsanız tamda yerindesiniz. Dünyada milyonlarca izleyici tarafından oldukça beğenilmiş 10 korku filmini sizler için derledik.

10#  Parçalanmış 2016 Yapımı

IMDB sitesi üzerinden 250 filmsever tarafından oylanmış ve 7.3’lük bir puan almış en kaliteli korku filmleri listemizin son sırasındaki film. Film Amerika yapımı olup 270 milyon Dolardan fazla hasılat yapmıştır. 3 Kız kardeş 23 ayrı kişiliğe sahip bir adam tarafından kaçırılıyor. 24. kişiliği ortaya çıkmadan ondan kurtulmak için büyük bir çaba sarf etmeleri gerekiyor. Tam bir psikolojik gerilim ve korku filmi.

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt4972582/

9# Otopsi 2016 Yapımı

Kelime anlamı dahi insanlarda bir korku ve gizem uyandıran filmin konusu; Baba Tommy ve oğul Austin birlikte çalışan adlî tıp memurlarıdır. Austin annesinin ölümünden sonra babasını yalnız bırakmamaya gayret etse de yavaş yavaş kendi hayatını kurabilmek adına kız arkadaşıyla birlikte şehir değiştirmeyi planlamaktadır. Bunu babasına söyleyeceği akşam evlerinin bodrum katında yer alan morglarına bir ceset getirilir. Görünürde hiçbir ölümcül yarası olmayan genç kadın cesedi hakkında bütün bilgiler belirsizdir. Baba-oğul cesedi inceledikçe tutarsız ipuçları bulmaya başlarlar. Ancak bilmedikleri şey, cesedin sıradan bir cinayet kurbanı olmadığıdır. İkili cesedi inceledikçe işler daha da gizemli ve tehlikeli bir hal almaya başlayacaktır…

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt3289956/

8# Grave 2016 Yapımı Korku Filmi

Justine’in tüm ailesi veterinerlikle uğraşmaktadır ve hepsi vejetaryendir. Kendisi de 16 yaşında umut vaat eden parlak bir öğrencidir. Veterinerlik okuluna başladığında acımasız ve aşırı çekici bir dünyayla tanışır. İlk bir kaç hafta içinde aile prensiplerinden sapmak zorunda kalır ve çaresizce çiğ etin tadına bakar. Justine yakında davranışlarının beklenmedik ve berbat sonuçlarıyla yüzleşecektir ve gerçek benliği ortaya çıkacaktır.

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt4954522/

7# Korku Seansı 2 2016 Yapımı

Filmde serinin birinci filmindeki Lorraine Warren’ın yaşadığı ve etkisinde kaldığından bahsedilen olay anlatılmaktadır, yani film serinin ikinci filmi olsa da birinci filmden eski bir tarihte geçmektedir. Filmde çocukları ile birlikte yaşayan bir annenin başından geçen esrarengiz olaylar anlatılmaktadır. Aynı anda Lorraine Warren’de bazı rüyalar görmektedir. Rüyasında adını ileride öğreneceği şeytani bir varlık ile mücadele etmektedir, başta bunun sadece bir rüya olduğuna inanmak isteyen Lorraine Warren ilerleyen zamanlarda bunun hiç de böyle olmadığını anlayacaktır, gördüğü şeytani varlık onu kendi evinin içinde ziyaret edecektir. Bu şeytani varlık çocukları ile yaşayan annenin kızına yani Janet’ede bulaşmıştır. Yaşadıkları evin eski sahibinin ruhunu kullanarak Janet’i tamamen ele geçirmeye çalışan bu şeytani varlığa Ed ve Lorraine Warren dur demeye çalışacaktır.

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt3065204/

6# Kapan 2017 Yapımı

Genç bir Afrikalı Amerikalı’nın beyaz kız arkadaşının ebeveynleriyle bir hafta sonu ormandaki tenha mülklerinde zaman geçirmek için sözleşti. Fakat o gün geldiğinde işlerin hiçte böyle dostane yürümeyeceğini anlayacaktı.

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt5052448/

5# Nefesini Tut 2016 Yapımı

Kız kardeşi ve kendisi için daha iyi bir hayata başlamak isteyen Rocky, sevgilisi Money ve arkadaşı Alex ile zengin bir kör adamın sahip olduğu evin soygununa katılmayı kabul eder. Fakat kör adamın göründüğü gibi birisi olmadığını fark ettiklerinde, adamın yeni kurbanları olmadan önce evden kaçmanın bir yolunu bulmak zorundadırlar.

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt4160708/

4# Korkunun Gölgesi 2016 Yapımı

1980’lerin savaştan sonra parçalanan Tahran, devrim sonrası korkularıyla başa çıkmak için bir anne ve kızı mücadelesi yaparken, gizemli bir kötülük evlerine uğramaya başlar.

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt4273292/

3# IT (0) 2017 Yapımı

Küçük bir kasaba olan Maine aynı zamanda garip olaylarında yaşandığı bir yerdir. Bu kasabada yaşayan yedi çocuk ise hayatlarında yaşayabileceği en büyük sorunları daha çocuk yaşta tecrübe etmek zorunda kalacaklardır. Pennywise adındaki palyaço çocukları hayatlarına bir canavar edasıyla çökecektir.
IMDB: http://www.imdb.com/title/tt1396484/

2# Zombi Express’i 2016 Yapımı

Yıkıcı bir virüs Güney Kore’yi etkisi altına alır. Bu sırada Seul’den Busan’a gitmekte olan trendeki yolcular hayatta kalma mücadelesi verir.

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt5700672/

1# Kara Büyü 2016 Yapımı

Güney Kore’nin küçük bir kasabasına yabancı bir adam yerleşir. Bu yaşlı adamın kasabaya yerleşmesinden sonra, kasabada hastalık yayılmaya başlar. Kasaba halkı bu yabancı adamdan şikayetçidir. Olayı soruşturmak için Jong-goo isimli polis görevlendirilir. Ancak adamı suçlayacak yeterli delil yoktur bu nedenle Jong-goo dosyayı kapatma niyetindedir. Jong-goo’nun kızıda aynı hastalığa yakalanınca işin rengi değişir. Jong-goo’nun artık tek şansı vardır, olayların arkasındaki gizemi çözemek..

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt5215952/

Not: Yukarıdaki filmler 2016 ve 2017 yılında çıktıkları için Full HD olarak izleyebilirsiniz. Eğer Full HD korku filmi izlemeyi düşünüyorsanız mutlaka güncel filmleri tercih etmelisiniz.

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar