Dünyalar Savaşı Z’yi İzledim…

dunyalar_savasi_z

Brad Pit oynarda izlenmez mi efendim. Dünyalar savaşı Z filmini izledim. Film zobilerin ortaya çıkması ve insanların zombiler tarafından ısırılarak zombiye dönüşmesini konu almaktadır. Bütün dünya zombilerin istilası altındadır. Brad pit filmde 2 çocuğu olan eski bir araştırmacı asker rölündedir. Bu olaylar patlak verdiğinde Amerika’da basit bir işte çalışan Pit , çocukları ile seyehat ederken birden cadde savaş alanına dönüyor.

Henüz kimsenin olaydan haberi yokken Amerika kıtası zombilerin saldırısına uğruyor. Bir salgın olduğu düşüncesindeler ve herzamanki zombi felsefesinden biraz daha diri yapılmış bir film. Zombiler izlediğimiz birçok filmde o kadar hızlı varlıklar değil fakat Dünyalar savaşı Z filminde zombiler gayet hızlı hareket ediyor . Bu yüzden onlarla uğraşmak gerçekten zor . Eski görev arkadaşı bu zombi salgınını araştırmak için Pit’e ihtiyaç duyar. Amerika başkanı ölmüştür ve başkan yardımcısıda hatta 4 büyük generalde.

Bu salgının yayılmaya başlamadan önce Güney kore’de bir Amerikan üssünden bir mail gönderilir merkeze. Olayı araştırmak için Genç bir doktor ile pit ve bir takım özel tim Koreye hareket eder. Koreye gittiklerinde zombi saldırılarıyla karşılaşan tim den bir kaç adam ve doktor zombi saldırısı sonucu ölür.Artık herşey Pit’e bağlıdır.Çünkü olayı araştıran genç doktor ölmüştür. Pit oradan çıkardığı ipuçları ile jerussalem yani kudüs şehrine doğru hareket eder. Kudüs bu salgını önceden bildiği için gereken önlemleri almıştır.

Kudüste bir profesör ile olay hakkında konuşan ve gözlemlediği bir kaç ekran Pit’in gözlerinin önüne gelir . Zombilerin sağlıklı insanlara saldırdıkları ve sağlıksız insanlardan uzak durduklarını gözlemleyen pit , en azından düşmana karşı bir kalkan bulur ve kendine tedavisi bulunan ölümcül bir hastalık enjekte ederek zombilerin arasında dolaşmaya başlar. Pit’in bulduğu bu yöntem sayesinde zombiler tarafından ısırılmamış sağlıklı insanlara tedavisi bulunan ölümcül hastalıklar enjekte ederek Zombilere karşı bir savaş başlar.

Film gerçekten senaryo ve oyunculuk bakımından ne kadar etkili ise , Aksiyon efektleri bakımından da o kadar etkili yapılmış..

Dünyalar Savaşı Z Film Fragmanını izleyelim :

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar