Dünyadaki Bütün Futbol Maçlarını Veren Kanallar Listesi

Merhaba sevgili dostlar, hepimizin canını sıkan milli maçlardan hariç neredeyse bütün futbol müsabakaları paralı platformlarda. Süper Ligi geçtim Almanya, ispanya gibi dünyanın en fazla izlenen futbol ligleri bile artık bu platformlarda para ile izleniyor.

Geçenlerde kardeşim Fenerbahçeli ve sadece Fenerbahçenin maçlarını izleyebileceğim bir paket sordum yayıncıya. Başlangıç paketi, zart paketi zurt paketi derken aylık en düşük 64 TL gibi bir fiyat çıkarttılar. Birçok blog ve forum sitesinde satın almanın 10 dakika fakat satın aldıktan sonra 10 gün uğraşırmışız iptal etmek istediğimizde. Bunların yanında Yağmurlu karlı havalarda yayın kesintilerinden bahsettikleri için korktum açıkcası ve satın almaktan vazgeçtim. Bu arada bu paketin ilk üç ayki fiyatı 30 TL imiş hakkını yememek lazım firmanın.

Öyleki sadece Fenerbahçe maçlarını izlemek için 64 TL fiyatını 9 ay ödemek zorundayız. Üç ay da 90 TL ödüyoruz ve bize sağlanan uydu alıcısıda bizim olmuyor. Üyeliğimizi iptal ettiğimizde iade etmek zorundayız. Kabaca hesaplarsak yılda 666 TL sadece fatura fiyatı oluşuyor. Alanların söylediklerine göre yine bu fatura fiyatları hiçte söylenilen gibi olmuyormuş.

Bazı teknoloji sitelerinde yıllık paketler satılıyormuş diye duydum ve araştırdım, ne yazık ki bunu da kaldırmışlar. Birde Faturasız reklamları gözüme çarpıyordu ona da bakayım dedim oda aylık 90 TL yani Fenerin bir maçını 22,5 TL’ye izleyebileceğiz. En sonunda dedim ki abim sen maçlara git, çay içip yemek yesen maçıda bedavaya izlesen yine 22.5 TL tutmaz. Bu nedenle satın almaktan vazgeçtim.

Şampiyonlar ligi ve Avrupa ligi maçlarınıda hepinizin Google arama kutusuna yazdığı gibi şifresiz veren kanalları aratarak kah televizyonda şifresiz kah internette şifresiz olarak izledim. Dili farklı idi fakat aynı oyuncular, aynı renkler vardı ekranlarda. Size Dünyadaki bütün futbol maçlarını veren kanalların listesini sunan bir site tanıtmak için karaladım onca yazıyı.

http://www.livesoccertv.com/tr/

Yukarıdaki siteye girdiğinizde maçın olduğu günü seçin ve o gün oynanacak maçlar listelenecek. Maçların sağ tarafında o maçı canlı olarak yayınlayacak kanalları göreceksiniz. Bu kanalların isimlerini Google Amcaya yazarak kanalın web sitesinden maçı izleyebilirsiniz. Bu yöntemi bilenlerin sayısı oldukça fazla olduğu için bu siteler yoğunluk nedeniyle ve internet hızınızla doğru orantılı olarak yavaşlayacak ve donacaktır. Fakat size asıl tavsiyem Futbol kanallarının çoğunu veren kanallar Horbitte.

150 TL verip bir sefer Horbit alarak birçok Şampiyonlar Ligi (Türk takımları dahil), Avrupa Ligi maçları, İspanya, İtalya, Almanya gibi dünyanın en fazla izlenen liglerini yabancı dillerde de olsa izleyebilirsiniz. Bundan birkaç sene önce Lig TV’nin anlaşma sağladığı bazı yabancı kanallar Türkiye Süper Ligi maçlarınıda veriyordu fakat bu sene çok yüksek fiyat istendiği için Lig TV’den başka hiçbir kanal maçların yayın hakkını satın almadı.

Artık hangi maç hangi kanalda şifresiz izlenir internette aramanıza gerek kalmıyor. Yukarıdaki Linkten izlemek istediğiniz Maçı seçin maçı veren kanalları araştırın ister televizyonda ister internette rahatça izleyin.

BirBilgi: Türkiye Süper Liginin önemli maçlarını bazen Azeri kanalları AZTV ve İDMAN TV veriyor. İnternete AZ TV Program yada İDMAN TV Program yazarak haftalık programına bakabilirsiniz. Eğer maçı veriyorsa internette Canlı TV izleme sitelerinden yada Horbit veya AZERSPACE uydularından maçı izleyebilirsiniz.

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar