Devamını Oku Butonunu Yazı Başına Ayarlamak

Merhaba arkadaşlar , Google Adsense kullanan arkadaşlar ve eklenti kullanmak istemeyen arkadaşlara yardımcı olacak bu basitkonuyu oluşturmak istedim. WordPress’te yayımladığımız bir yazının anasayfada uzun gözükmemesi için “more” yani Devamını oku butonu koyuyoruz. Bu Buton ise Yazının neresine koyarsak basıldığında yazının kaldığımız yerden başlaması Başlık altına reklam alan WordPress kullanıcılarının gelirlerini etkiler durumda malesef.Bu Yüzden Bir arkadaşın Blogunda paylaştığı ve biraz daha detaycı olmak istediğim konuyu sizlerle paylaşmak istedim. Çünkü WordPress’in güncellemesi sonucunda verilen kod biraz karışık gelebilir ..

Başlayalım ;
Öncelikle FTP’nize bağlanın ve sitenizin ana klasörüne girin Ardından WP-INCLUDES’in içinde Bulunan post-teample.php Dosyasını Notepad veya Notepad++ programı ile açın..

Notepad++ Programı ile açtığınızı varsayıyorum ve anlatıma devam ediyorum. 217′inci Satırda bulunan  kod kısmını düzenlediğimizde Sorun ortadan kalkmış olacak..

moıreduzenleme

 

Yukarıdaki Resime Tıklayarak Büyütebilirsiniz.Silmeniz gereken kısmı Hemen aşağıda bulunan kodlardan kırmızı ile göstereceğim kısmı silerek bu sorunu çözmüş olacağız..

 

$output .= apply_filters( ‘the_content_more_link’, ‘ <a href=”‘ . get_permalink() . “#more-{$post->ID}\” class=\”more-link\”>$more_link_text</a>”, $more_link_text );
$output = force_balance_tags($output);

Arkadaşlar Tırnak işareti Slash gibi işaretlere dokunmayın sadece kırmızı ile belirtilen kısmı siliyoruz.Yeni oluşan Kodumuz hemen aşağıdaki gibi olacak.

$output .= apply_filters( ‘the_content_more_link’, ‘ <a href=”‘ . get_permalink() . “\” class=\”more-link\”>$more_link_text</a>”, $more_link_text );
$output = force_balance_tags($output);

Yeni WordPress Ayrıntılarında görüşmek dileğiyle…

Hakkında Tosahan

Üniversiteyi yeni bitirmiş, yeni bir şeyler bulma umuduyla internet ortamında kendini bulan, Wordpress aşığı, birkaç ay sonra askere gidecek kişiyim. Bazen 2 bazense 3 bilinmeyenli bir denklem olmayı sürdürsem de şu sıralar çok çabuk kırılan bir MSN şifresiyim :)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*