Denzel Washington Uçuş Filmini İzledim

Uzun zamandır projelerimde çıkan bazı sorunlar ve iyileştirme çalışmaları nedeniyle gece sabahlara kadar bilgisayar başında tema ve içerik düzenlemeyle uğraşıyordum. Bazı projelerin gerilemesi(içerikler eklenememesi)ne kadar sonuçlanan bu durum Allah’a şükür geride kaldı. Her gün bir film düzenine de geri döndüm sayılır.

Denzel-Washington-ucus-filmi-2012-suskunserseri_01

Dün gece Uçuş filmini izledim. Denzel Washington filmlerini izliyorsanız filmin diğer filmlere benzediğini de göreceksiniz. Adam aklında öyle bir yer edindi ki sanki filmi izlerken bir önceki izlediğime hatta ondan da öncekine benzetiyorum.

Fakat başlarda böyle gelsede konuya hakim olmaya başladıkça film kafanızın içerisinde canlanacak. Filmde Amerikan ordusunda da görev almış başarılı fakat alkolün tesiri altına girmiş pilotu canlandıran Denzel Washington, bir çuval cıvata olarak adlandıracağımız  SouthJet havayollarına ait 277 nolu uçuşu gerçekleştirmek için kokpite girer. Alkolik olduğu için karısından boşanan ve oğlu ile arası kötü olan Whip(Denzel Washington), uçakta görev yapan hosteslerden Katerina Márquez ile aşk yaşamaktadır. Uçuş öncesi otelde sabaha kadar alkol alan çift neredeyse hiç uyumamıştır.

Denzel-Washington-ucus-filmi-2012-suskunserseri_02
Filmin bir bölümünde göreceğiniz enteresan sahnelerden birtanesi

Orlando – Atalanta seferini yapmak için havalimanına doğru giden Whip aşırı sis ve yağmur ile bu uçuşun sert geçeceğini bilmektedir. Yolcular yerini alır ve uçak uçmak için hazırdır. Zorlu bir kalkıştan sonra uçak türbülansa girer, Whip’in tercübeleri ile o türbülanstan çıkmayı başarır. Fakat devam eden dakikalarda uçaktaki teknik bir arızadan kaynaklı olarak uçak düşecektir. 102(mürettebat dahil yolcu sayısı) kişiden sadece 6 kişi hayatını kaybeder. Tamamen Whip’in başarısıdır bu aslında.

Denzel Washington is Whip Whitaker in FLIGHT,  from Paramount Pictures. F-FF-016
Denzel Washington is Whip Whitaker in FLIGHT, from Paramount Pictures.
F-FF-016 – Pilot Whip’in zor anları

Fakat o gün alkollü olduğu, onu suçlu yapmak için yeterli olacaktır. Filmin sonlarına doğru bir alkolik adamın ölen goster Katerina’ya atılan iftirayı gururuna yediremeyip, yıllarca hapis yatmak uğruna ilk defa doğruyu söylemeyi göze alması ve klasik sözlerimizden birinin “Her şerde bir hayır var” bu filmde aslında bize verilen ana fikir olduğunu öğreniyoruz. Filmin sonunda oğluyla barışık ve alkolü bırakmış Whip ile karşılaşırsanız ne demek istediğimi anlarsınız 🙂

İyi seyirler !

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar