DeadWood Dizisini İzliyorum Tavsiye Ederim

Benim gibi yabancı (TR Altyazılı) dizi izleme alışkanlığına sahipseniz birde Vahşi batı filmleri ile aranız iyiyse yani bu tarz film ve yapıtları seviyorsanız mutlaka izlemeniz gereken dizilerden birtanesidir deadwood. Daha önce WildBoys dizisini izlerken iyice takmış ve aramalarım sonucunda en sağlam olarak(bütün bölümlerini internette bulabileceğinize inanıyorum) karşıma çıkan dizi deadwood’a başladım.

al_deadwood_dizisi

DeadWood ismi Saox kabileleri(Amerika’nın yerlileri) ile Amerika hukümetinin arasında kalmış ve birçok kanun kaçağının tercih ettiği topraklara verilen ad. DeadWood kasabasında Adalet diye birşey yok. Çünkü Ne Amerika toprakları ne de vahşilerin toprakları olarak geçiyor. Kasaba ilk gelen kişiler tarafından ortaklaşa yönetiliyor. Başlarında ise Gem Saloon’u işleten AL var. AL karakterinden bahsedecek olursak Meyhane , Genelev işleten çıkarlarını gözeten ve Kasaba 7 ay önce kurulduğunda orada olan birisi. AL bütün kasaba tarafından tanına bir adam.

gercekfotodeadwood

İlk bölümde Montana’da şeriflik yapan Bullock , şerifliği bırakıp arkadaşı Yahudi Stars ile DeadWood kasabasına yerleşme kararı alıyor. DeadWood kasabasında bir hırdavatçı dükkanı açmak isteyen Bullock AL’in elinde bulunan bir araziyi satın alıp buraya dükkanlarını kurmak istiyorlar.O Sıralar ise Yantonk’tan gelmiş(Yanktonk ismini yanlış yazmış olabilirim 🙂 ) karı koca altın aramak için bir arazi satın almak istiyorlar. Fakat AL bu adamı tuzağa düşürüp kurumuş bir araziyi çok pahalı bir şekilde satıyor(20.000 Dolar) .

Daha sonra adam ayıkınca adamı kaza süsü vererek AL’in adamı DAN öldürüyor. Fakat öldürdüğü alanda büyük bir altın damarına rastlıyorlar. AL araziyi geri satın almak için Adamın karısı Bayan Garets’e 20.000 dolar ödemek istiyor. Tabi filmin en önemli sahnelerinden birisi adamın karısı filmdeki en sevdiğim karakterin yani Vahşi Bill karakterine gidip yardım istiyor.
bullock_deadwood

Vahşi Bill karakteri daha dizinin başlarında ölüyor ve aslında izleyip izlememekte tereddüt etmiştim ki gerçekten bu diziyi izlerseniz eğer sizinde hoşunuza gidecek bir karakter. Bizim diziler gibi 10 sezon yaşamıyor karakterler sürekli ölebiliyor. Vahşi bill ise arkadaş edindiği Bullock’a yardım etmesini önerip daha sonra poker masasında sırtından vurularak öldürülüyor.

Dizi böyle devam ediyor entrikalar , çarpışmalar ve adaletin olmadığı bir yeri anlatıyor. Şuan 2. Sezonun ortalarındayım ve dizi iyice heyecanlanmaya başladı. Bayan Garets Bullock’un cocuğuna hamile , Garrets’in çalışanı kadını kurtarmak için evlenmeyi teklif etti , AL beyin kanaması geçirdi , çinliler geldi çinli kadınlar bir genelevde ucuz yollu pazarlanmakta  , Bullock’un ailesi(Abisini savaşta kaybetmiş ve abisinin eşi ile evlenmiş bullock) DeadWood’a geldi  daha neler neler. Her birini anlatmaya kalksam sayfa oku oku bitmez benden size tavsiye mutlaka izleyin. Wildboys‘u da tavsiye ederim..

vahsibill_deadwood

Bu arada birşey daha itiraf etmek istiyorum ilk defa yabancı bir dizi karakterlerini Google’den bakmadan yazdım o kadar sevmişim demekki hepsi aklımda.birkaç tane istisna Hariç. Mesela Jone var Vahşi bill’in arkadaşlarında Carlie Utler var. bak hala yazıyorum ya 🙂

Unutmadan Fragmanıda Verelim 🙂

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar

Biraz eski gibi duruyor sanki. Acaba devam ediyor mu bu dizi tam anlayamadım. Dizi manyağı olarak pek ismini duymadım.