Company Of Heroes Filmini İzledim

Strateji oyunları hastası olarak daha önce ismini mutlaka duymuş olmam beni hiçte şaşırtmadı. Company Of Heroes ‘i ilk olarak oyunu ile tanıdım . Tundra üzerinde karakterleri yöneterek saatlerce başından kalkamadığım bu strateji oyunu ile aynı ismi taşıyan filmi görünce de dayanamayıp izleyim dedim. İkinci Dünya savaşını anlatan ve Almanlar ile Amerikalıların soğuk savaş döneminde kapatılan Cephede 2. Alman Nazi Panzer birliğine denk gelmiş bir grup Amerikan askerinin daha fazla dayanamayacak hale geldiğinden dolayı ormana doğru ilerlemesi ile konu yavaş yavaş kendini göstermektedir.

kahramanlar_takimi_company_of_heroes_filmi2

Amerikalı ufak bir grup asker 2. Nazi Panzer birliği ile karşılaşmasıyla beraber neredeyse grubun yarısını kaybetmiştir. Geri kalan birlikler ise en yakın Amerikalı bölgeye gitmek için pusula ve haritalarla ormanda kaybolmuşlardır. Akşamın karanlığı ile yakın bir civardan oldukça şiddetli bir patlama olur ve geriye kalan Amerikalı askerler patlamanın olduğu yöne doğru hareket etmeye başlarlar . Bir bacağını kaybetmiş Alman genaralin nezaretinde Alman askerleri Atom bombasının ilk denemesini yapmaktaydılar fakat bombada istem dışı gelişen bir hasar doğrultusunda tetikleyici çalışmadığı için ufak caplı bir patlama gerçekleşir buda Alman genaralin istediği bir boyutta olmadığı için tekrar sorunun hallolması üstlerine dönmek üzere yola çıkarlar.

kahramanlar_takimi_company_of_heroes_filmi3

Amerikalı Askerler de nazi askerlerinin gidişlerini fırsat bilerek geceyi burda geçirmek isterler. Etrafı kolacan ederken patlamadan etkilenmiş bir Amerikan istihbarat servisi üyesi Nazilerin üzerinde çalıştığı atom bombası hakkında bilgi toplamak için orada bulunmaktaymış. Fakat Bombanın etkisi ile ağır şekilde yaralanır.Topladığı bilgileri Amerikalı askeri gruba verir ve bu bilgilerin Stuttgrat Trenine yetişmesi gerektiğini söyler. Bu arada Bir Rus sovyet ajanı(Ajan olduğunu ilerleyen bölümde anlayacaksınız) ormanda askerler ile karşılaşır ve Almanlara karşı birlikte savaştıkları için beraber hareket etme kararı alırlar.

Alman Nazi İmparatorluğunun Atom bombası denemeleri yaptığı günlerde atom bombası projesini ele geçirmek isteyen Polonyalı , Sovyet ve Amerika istihbarat birimlerinin filmde şans eseri tanışması ve Atom Bombası Projesinin Kağıt üzerindeki planlarının Sovyet Birliğine , Atom bombası üzerinde çalışan Luca Gruenewald ı ise canlı olarak Amerika birlikleri tarafında kalır. Ne Tesadüftür ki Atom Bombasını kullanan tek ülke Amerikadır 🙂

Türkçe Alt Yazılı Film Fragmanı ;

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar