PAYLAŞ

Merhaba arkadaşlar geçen günlerde sunucularımın birtanesinde oluşan sıkıntı nedeniyle 4 senelik websitemi taşımak zorunda kaldım. Tabi 4 senelik bir sitenin databasesi sıkıştırılmış halde 80 MB olduğu için plesk panel kullandığımdan phpmyadmin’in 2 mb lık limiti yüzünden sıkıntı yaşamadım değil. Fakat daha öncede başıma geldiği için SSh ile bağlanarak çözdüm olayı. SSH ile bağlanıp problemi giderirseniz bütün panellerde çözüme ulaşabilirsiniz fakat ben size işimi bitirdikten sonra bulduğum kolay yöntemi anlatacağım.

işi uzun boylu çözdüğüm için işime yaramasada bir başka arkadaşa yarar mantığı ile bu makaleyi siteme yazma hissi duydum.

1. Öncelikle Plesk Panelimize giriş yapıyoruz.

2.Daha sonra Düzenleme yapmak istediğimiz Domaini Seçiyoruz.(Resim1)

phpsettings_suskunserseri

3. Açılan kısımda PHP SETTING ‘e Tıklıyoruz(Resim 2)

suskunserseri1_phpsettings

5. Daha sonra post_max_size ve upload_max_filesize değerlerini istediğimiz ile değiştiriyoruz. Ben 150 MB yaptım. Siz sonuna MB koymuyorsunuz sadece M Koyuyorsunuz. Mesela 270 Megabaytlık bir dosya limiti koymak istediğiniz phpmyadmin’e o halde bu iki değeri 270M olarak değiştirmeniz yeterli.(Resim 3)

phpmyadminuploadlimitiarttirma

Bu makalemde sizlere phpmyadmin upload limiti yükseltmeyi 3 resim aracılığı ile kolayca anlattım. Plesk kullandığım için plesk panelde anlatma yaptım ama eminim Cpaneldede bu yöntemin aynısı bulunuyordur. 2MB Phpmyadmin upload limitimi 150MB yaptım. Sizde bu anlatımla dilediğiniz miktara çıkartabilirsiniz. SSH üzerinden kod yaz enterla falan filan uğraşmak yerine bu yöntem oldukça sağlıklı ve sorunsuzca çalışıyor. Zaten SSH’de de aynı yöntemi manuel olarak yapıyoruz. PHP.ini dosyasını düzenlemeyi sunucuya bağlanmayı hep manuel yaptığımız için ve en ufak bir hatada sunucuda giderilemez problem oluşabilme tehlikesi olduğu için sizlere SSH ile kod değişikliği önermiyorum benim gibi acemiliğiniz varsa eğer SSH’de .

 

PAYLAŞ
Önceki makaleAndroid Cihazlardan Gmail Hesabı Silme (Resimli Anlatım)
Sonraki makaleNe Yapılabilir ?
Üniversiteyi yeni bitirmiş, yeni bir şeyler bulma umuduyla internet ortamında kendini bulan, Wordpress aşığı, birkaç ay sonra askere gidecek kişiyim. Bazen 2 bazense 3 bilinmeyenli bir denklem olmayı sürdürsem de şu sıralar çok çabuk kırılan bir MSN şifresiyim :)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here