Blogger Nedir ? Tanıyalım.

Merhaba arkadaşlar , Blogger sistemini sizlere tanıtmak istedim. Bundan sonra ayrı bir kategoride blogger ile olan deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.Blogger , Google Tarafından satın alınan ve kişilerin veya şirketlerin ücretsiz blog oluşturmalarını sağlayan dev bir organizasyondur.

Bloggeri Neden kullanabilirim? sorusunu birkaç ayrıntı ile açıklayalım; Blogger için hiç para ödemezsiniz sadece bir Google Hesabınızın olması yeterli. Belirleyeceğiniz bir Subdomain(ön alan adı) ile örneğin sserseri.blogspot.com şeklinde bir adresiniz olur ve yayım hayatına başlarsınız. Kullanışlıdır ve Hosting ( Web barındırma ) masrafı olmadığı için istediğiniz kadar içerik resim vb. yükleyebilirsiniz.

Datacenter’ı google gibi büyük bir firmada olduğu için çok cabuk açılır ve özgün bir yazar iseniz çok hızlı indexlenirsiniz. Alanında gayet başarılı bir site haline gelebilir. Kolayca tema yükleyebilirsiniz. İstemediğiniz kadar tema bulabilirsiniz ve yakın zamanda SuskunSerseri.Com adresinde Temalar da yayımlanmaya başlayacak.

yukarıda verdiğim sserseri.blogspot.com adresi yine kişisel blogum olan suskunserseri.com’un blogger sayfasıdır. İlerleyen zamanlarda sizlerde ücretli bir domain alırsanız bunu kolayca blogger’ınıza bağlayabilirsiniz.Birçok ülkede webmasterlar blogger kullanmaktadır. Nede ni ise Hosting ücreti ödememektir.Seo Açısından herhangi bir sıkıntısı yoktur. Sizin adınıza otomatik Google Webmaster Tools üyeliği açılır ve siteleriniz buraya eklenmiş olur .

Şimdi gelelim Dezavantajlarına; Blogger Google tarafından host edildiği için sistemi değiştiremiyoruz. Çoğu değişiklikleri yüzeysel yapabiliyoruz. Etiketler sayesinde kategori oluşturabiliyoruz ve normal yazı kategorileri oluşturamıyoruz.

Şimdi Bir Blogger Hesabı Açın !

 

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar