Black Sails Dizisini İzliyorum Bu aralar

blacksails_korsanlardizisi3

Hergün birkaç film izledikten sonra artık izlenecek film kalmıyor nedense. Yada daha önce izlediğim altyazılı filmlerin Türkçe dublajını izleyemiyorum diyelim biz buna. Bu sebeble de yeni film bulmak zorlaşıyor. Zaten her türlü filmi seyredemiyorsunuz ister istemez çoğu hoşunuza gitmiyor ve büyük bir kıtlık oluşuyor belli bir zamandan sonra. Düşünün ta 1997 yapımı filmlere kadar geriye doğru gittim ve Aksiyon , Macera , Dram  , Komedi ,Tarihi filmleri baştan sona izledim. Dahada aşağı doğru gitmek (bazı seri filmler hariç) bana doğru gelmiyor.

blacksails_korsanlardizisi2

Sonuçta çağı yaşıyoruz ve önceki filmler yeni teknolojiyle yarışamayacak kadar kötü buda olağan bir durum. Bu yüzden bende dizi izlemeye başladım. Altyazılı film izleyen ve azbuçuk ingilizce(ben buna kendi tabirimle tarzanca diyorum)de anlıyorsanız hiç zorlanmadan izliyorsunuz dizileride. Yanlız şu dikkatimi çekti bu ikinci dizim olmasına karşılık abi bu İngilizler neden hep erotik sahne koyuyor bu dizilere.

Bide bizim çevirmen arkadaşlar çok fena argolu çeviriyor ama eğlenceli oluyor. Black sails diye başlık attık 150 kelime yazdık daha diziyle alakalı bir cümle kurmadık iyimi :). Blacksails yani korsanlar küçük bir İngiliz koloni adasının yöneticisi korsanlarla anlaşıp ucuza mal temin edip geri dünya ticaretine karıştırıyor.

la_ca_1223_black_sails

Adada tam sorumlu kişi bu adamın kızı. Flint ile Kaptan Vane’de birbiriyle ezeli rekabet içerisinde olan ve birbirlerini çekemeyen iki büyük korsan. Flint tayfası tarafından çok sevilen bir adam sayılmaz. Sayısız savaş kazanmış ve o zamanların adı en çok geçen belirli korsanlarından birisi. Asıl kahramanımız Flint ispanyol hazine gemisini ele geçirmek ve tayfasına olan sözlerini tutmak için çabalamaktadır. Bu yüzden ispanyol hazine gemisinin rotasına ulaşmak için ufak tefek ticaret gemilerine saldırmaktadır.

Bu yüzden uzun süredir büyük bir ganimet elde edemez ve tayfasının flint’e olan güveni gittikçe azalır. Bugün 6.bölümünü izledim aslında anlattığım kısmı ilk bölümü belki sizlerinde dikkatini çeker ve can sıkıntısına iyi gelir cinsinden bir yazı olmasını istedim. 2 haftada bir yayınlanan 45 dakikalık bir dizi. Cnbce de yayınlanmakta.

BlackSails – Korsanlar Dizisi Tanıtım Filmi :

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar