Bing Arama Motoruna Site Ekleme(Sitemap’lı)

Merhaba dostlar sitelerimizi farklı arama motorlarına kayıt ederek daha fazla ziyaretçi çekebiliriz. Sizlere bugün bütün sitelerimi Bing arama motoruna kayıt ettiğimi bildirir sizlerinde bu arama motoruna kayıt olarak sitelerinize fazladan ziyaretçi kazandırmanızı sağlayacak ufak bir ipucunu vermek istedim.

Öncelikle sonradan oluşacak bir tehlikeye karşı başlamadan önlemimizi alalım ve Bing’e oturum açacağımız E-posta adresimizi iki adımda doğrulama seçeneği ile güvenliğini arttıralım. Daha sonra ilk olarak Aşağıdaki vereceğim adrese giriyoruz.

http://www.bing.com/toolbox/webmaster

Ardından hemen aşağıdaki ilk resimde gördüğünüz turuncu bölüme yani Oturum Aç’a tıklıyoruz.

bingaramamotorunasiteekleme_1

Ardından site adresimizi başında http:// koyarak ekliyoruz.

bingaramamotorunasiteekleme_2

Daha sonra açılan kısımda site haritamızın linkinide ekleyeceğimiz bölümle karşılaşıyoruz ve buraya site haritamızın linkini ekliyoruz.

bingaramamotorunasiteekleme_3

Ben sitelerimde WordPress kullandığım için WordPress Site haritası oluşturma isimli makalemde WordPress’te kullandığım site haritası eklentisi hakkında resimli bilgi alabilirsiniz. Diğer CMS sistemleri kullanan arkadaşlar siteharitasının linkini direkt olarak yapıştırabilir.

bingaramamotorunasiteekleme_4

BingSiteAuth.XML dosyasını FTP Anadizine yükleyin ve hemen alt kısımda bulunan Doğrulaya tıklayın. Mutlu son , artık Sitenizi ve sitenizde bulunan yazıları içeren site haritanızı Bing Arama motoruna kayıt ettiniz.

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar

ARAMA MOTORLARINA SİTEMİ EKLEMEK İSTİYORUM.İYİ ÇALIŞMALAR