Azizler ve Askerler Filmini İzledim

azizlerveaskerlerfilmi

Son günlerde kendimi iyice ikinci dünya savaşına verdim. Nazi , EsEs , Yanki laflarını duymaya da alıştım doğrusu. Almanlar bir bölgeden çekilirken 60 kadar müttefik subayı teslim alır. Daha sonra çıkan kargaşada alman askerleri subaylara ateş açarlar. Sadece 3 subay oradan kurtulur ve saklanarak ormanda ilerlemeye devam eder. Saklandıkları bombalardan nasibini almış ufak bir kulübedir. Deacon ellerindeki tek silahla nöbet tutarken karanlıkta bir alman zırhlı aracının yaklaştığını görür. harabe kulubede dinlenen muttefik subaylar kulubenin gizli bölmesine gizlenir ve o zırhlı araçtan inen Alman askerleri aşağılarındaki müttefik subay ve askerlerden habersiz orada konaklar. Nazi askerlerinin radyosunda bir kaza haberi geçer. Onbaşı Deacon daha önce almanyada misyonerlik görevi yaptığı için çok iyi almanca bilmektedir.

Radyoda kaza haberi geçtikten hemen sonra alman askerleri toparlanıp kulübeden ayrılırlar. Müttefik subaylarda saklandıkları yerden çıkarak kaza yapan ingiliz uçağını aramaya koyulurlar. Uçağı bulduklarında Winley ile karşılaşır ve Winleyin elindeki önemli belgeleri en yakın karargaha iletmesi gerektiğini bildirmesi ile yola koyulurlar. Hepsinin istediği bu savaşın son bulması ve noelden önce eve dönmek.

10 bölüm herbiri 1 saat olan kahramanlar takımı artık dizi mi film mi bilemediğim için ben ikisinin harmanlanmış hali diyeceğim bir belgesel izledikten sonra daha sonra olacakları biliyor gibiyim. Easy bölüğünün Almanların kontrolündeki Normandiya Belçika Hollanda gibi yerleri geri kazanması bu filmde de normandiya Polonya sınırındaki ufak bir fransız anne ve fransız kızının kaldığı köye doğru müttefik askerlerinin yola çıkması ile devam edelim. Anne katrin ve kızı Sofia fransızlardır. Deacon ve arkadaşları Bu ailenin evlerine gizlenirler. Gece karanlık çökmeden bir alman zırhlı aracı bu köye gelir ve katrini taciz eder araçtaki alman askerlerden birisi. Deacon elindeki tüfekle taciz eden askeri öldürür ama diğer askeri öldürmez ve kaçmasına izin verir.Soğuğa aldırmayan Winley elindeki belgeri teslim etmek için diğerlerinden ayrılmış ve yola koyulmuştur. Fakat zorlu hqava şartları ve duyduğu silah sesleri yüzünden geri döner dönerkende kaçan askeri yakalar.

İsmi Rudolf’tur. ve Rudolf, Deacon’un Berlinde Misyonerlik yaparken tanıştığı bir çocuktur. Bu yüzden vurmaz onu diğerlerinin yanında Rudolf ile konuşur güler eğlenir ve herkes uyurken rudolfun gitmesine izin verir. Grup bu karara tepki gösterirken Rudolf’ten bilgi aldığını ve karşılığında onu gönderdiğini söyler.Müttefik askerlerin bir an önce Winleyin elindeki bilgileri karargaha iletmeleri gerekir. Ama bunu yapabilmek için ESES Mekanize tugayının içerisinden geçmelidirler. Mükemmel bir film doğrusu. Uyumak istemediğiniz bir gece izleyebileceğiniz Savaş-Dram filmi. Anlatımı biraz kısa tuttum İyi seyirler.

Azizler ve Askerler Fragmanı:

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar