Argo Operasyonu

Çaresizliği anlatan bir Film. Argo Operasyonu İran’da yaşanan Amerika elçiliğine yapılan saldırıyı anlatan ve bu saldırıda elçilik binasını terk eden 6 Elçilik görevlisinin Kanada elçisinin evine sığınması ve 75 Günlük esaretini anlatmaktadır. Toplamda 50 kişi ise elçilik binasında ele geçirilmiş casuslukla suçlanmıştır 404 gün esir kaldıktan sonra ülkelerine dönebilmiştir. 1960’lı yıllardan 1980’li yılları anlatan ve o zamanın İstanbul’unuda filme ekleyen Ben Affleck hem filmi yönetmiştir hemde filmin başrölünü oynamıştır.

Argo operasyonu aslında o zamanlar çekilemeyen bir film olan ARgo senaryosunu hayali çıkacak bir film gibi Hoolywood stüdyosu , CIA iş birliği ile oradaki 6 amerikan elçilik çalışanını film ekibiymiş gibi göstererek İran devrim muhafızlarının elinden kurtarılmasını konu almaktadır.

Ben Affleck kurtarma operasyonu için CIA yöneticilerine fikir veren bir CIA çalışanıdır. Aklına böyle birşey gelir ve Uzak doğuda bir bilim kurgu filmi çekmek istediğini söyler böylece oradaki esirleri kurtarabilecektir.fakat birçok sıkıtnıda bunlara eşlik eder devrim muhafızları tarafından kontrol edilen havaalanlarından bir kişi girdiği ama 6 kişi çıkamayacağını anlarlar. CIA yöneticileri ise esirlerden artık vazgeçmiştir çünkü eğer Kanada’lıların evinde yakalanırlarsa bu normal bir olay olacaktır fakat bu şekilde yakalansalar  Hollywood’un ismi lekelenecektir.

Peşinden sürükleyen Bir dram gerilim filmi; Argo Operasyonu Gerisini anlatmayayım Ben Affleck’ten güzel bir yönetmenlik ve güzel bir oyunculuk izleyebileceğimiz gerçeğe dayanan bir hikaye sizlerle;

Hakkında Tosahan

Üniversiteyi yeni bitirmiş, yeni bir şeyler bulma umuduyla internet ortamında kendini bulan, Wordpress aşığı, birkaç ay sonra askere gidecek kişiyim. Bazen 2 bazense 3 bilinmeyenli bir denklem olmayı sürdürsem de şu sıralar çok çabuk kırılan bir MSN şifresiyim :)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*