Android Uygulama Tercihlerini Düzenleme

Merhaba arkadaşlar, android telefon kullanıcılarının sayısı arttıkça biz kullanıcıların yeni yeni android kullanmaya başlayanlara  bazı konularda da sorunları çözecek ilgili makaleler yazarak yardımcı olmamız gerekiyor. Biz bunları web sitelerimiz aracılığı ile gerçekleştirirken sizlerin böyle bir olanağı yok ise facebook üzerinden yada bazı forumlar üzerinden yapabilirsiniz.

Aslında bu makaleye hangi başlığı atacağımdan emin olmadan bir başlık oluştursam da bu paragrafta ne anlatmaya çalıştığımı anlayacaksınız. Resim , video , dökümanlar gibi bir medya içeriğini oynatmaya çalıştığımızda karşımıza bir ekran çıkmakta . Telefonunuzda o medyayı oynatacak programların isimleri ve herhangi birisini seçtiğinizde hemen altında beliren Sadece Bir kez ve her zaman butonlarını göreceksiniz. Eğer Sadece o an o program ile oynatmak istiyorsanız ve yanlışlıkla her zaman butonuna tıkladığınızı varsayıyorum eski haline getirmek aslında kolay.

Sizler için bir video dosyasını bsplayer programı ile her zaman tercih ettiğimi varsayıp bunu basit bir şekilde geri eski haline getirmeyi telefondan ekran görüntüsü alarak sizlerle paylaştım. Öncelikle Ayarlar bölümüne girin ardından Uygulama yöneticisine tıklayın. Daha sonra hangi program ile tercihlere kayıt ettiyseniz o programı seçin ve varsayılan olarak başlat kısmını temizleyin. İşlem bu kadar

Resimler:

1 3   2

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar