PAYLAŞ

Merhaba arkadaşlar daha önce Samsung Galaxy S3 mini ile nasıl ekran görüntüsü yakalayacağınızı anlatmıştım bir yazımda. Şimdide yine birçok arkadaşımızın merak ettiği ve telefon üzerinde bir uygulama ile çalışırken yada oyun oynarken bu anları kaydedip daha sonra diğer arkadaşlarla paylaşmak isteyenler için rehber niteliğinde bir yazı hazırlamak istedim.

Öncelikle Video Çekme Uygulaması olan Mobizen’i telefonumuza google play üzerinden indirelim.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rsupport.mvagent&hl=tr

Yukarıdaki adresten programın detayları görebilir ve telefonunuza yükleyebilirsiniz. Programın 1M-5M arasında indirilmeye sahip olduğu için oldukça güvenilir olduğunu düşünüyorum tabi sizinde kullandığınız farklı bir program var ise bu programı bizlerle yorum üzerinden paylaşırsanız da mutlu olurum.

İndirme tamamlandıktan sonra Uygulamaya tıklayın, uygulama açıldıktan sonra 21kb boyutunda Ekran görüntüsü almak için bir eklenti daha indirecek Google Play üzerinden korkmayın ona da izin verin. Çünkü 10M kez indirilen bir eklenti yine benim için güvenilirdir.

Eklenti indirildikten sonra üyelik oluşturmanız istenecek. E-posta adresiniz ve belirlediğiniz bir şifre ile birlikte eklentiyi artık kullanabilirsiniz.

mobizen1_suskunserseri

Yukarıdaki resimde de görebileceğiniz gibi Record Screen bölümüne dokunuyoruz.

mobizen2_suskunserseri

Ardından telefonunuzun ekranının sağ orta kısmında bir M işareti çıkacak ona tıklayarak bir üstteki resimdeki görüntüye ulaşabilirsiniz.

3 numara ile belirttiğim kısımdan telefon ekranının videosunu çekebilirsiniz.

2 numara ile ekran görüntüsü yakalayabilirsiniz

1 numaralı kısımda ise aslında önemli olan kısım burası programın ayarlarına ulaşabilirsiniz.

Mobizen Ayarları Nasıl Yapılır ?

mobizen3_suskunserseri

Mobizenin ayar kısmı ne işimize yarar öncelikle onu değerlendirelim.

FPS : Kare çekim sıklığı Auto olarak kalmalı..

Qualiyt : Kalite demektir. Dilediğiniz kalitede videolar hazırlamak isterseniz burayı ayarlayabilirsiniz. High seçerseniz yüksek kalitede çekim yapar Low derseniz düşük kalitede.

Record Audio : İşlem sırasında sesleride almak isterseniz bunun aktif olmasına dikkat edin. Seslerinde kaydedilmesini sağlar.

Resolution : çözünürlüktür. Görüntünün büyüklüğünü belirleyebilirsiniz.

PAYLAŞ
Önceki makaleWordPress Veritabanı Optimize Eklentisi
Sonraki makaleWordPress Yazı ile birlikte Kayan Sosyal Paylaşım Eklentisi
Üniversiteyi yeni bitirmiş, yeni bir şeyler bulma umuduyla internet ortamında kendini bulan, Wordpress aşığı, birkaç ay sonra askere gidecek kişiyim. Bazen 2 bazense 3 bilinmeyenli bir denklem olmayı sürdürsem de şu sıralar çok çabuk kırılan bir MSN şifresiyim :)

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here