Android Google Analytics Programı

Android telefon kullananların ne kadar şanslı olduklarını bende kullanmaya başlayınca öğrendim. Diğer işletim sistemlerine çoğu program geç geliyor ve birçoğunda ücretli oluyor. Ama Akıllı telefon diye tabir edilen bir cihazınız varsa ve heleki bu cihazınız Android jelly bean versiyonu ise tadından yenmez diyebilirim.Şimdi sizlere kendi telefonumda kullandığım ve bir webmaster’in olmazsa olmazlarından bir programı anlatacağım ve tanıtacağım.

Google INC. tarafından hazırlanmıştır hiçbir şekilde başka bir kullanıcı tarafından piyasaya sürülmediği için garantilidir diye umuyorum ve kullanıyorum. Bilgisayardan anladığım kadar telefondan da anlasam zaten korkmadan yüklerim bazı programları fakat ilk akıllı telefonum olduğu için ve kullanmaya yeni yeni alıştığım için bazı hataları yapmak istemiyorum. O yüzden genel olarak yapımcı firmaya çok dikkat ediyorum.

analytics_google _android

Neyse lafı dağıtmayalım. Birçoğumuzun web sayfası var ve internet ortamında sınırsız insanla iletişim kurduğumuz bu sayfaları kimlerin ziyaret ettiklerini , hangi sayfalarda haftalık toplam erişimin yüksek olduğu istatislikleri gibi genel analizleri bulabileceğiniz bir program.Fakat Web sitenizde Google Analytic kullanmıyorsanız sitenizin verilerine ulaşamazsınız. Bunun için Google Analytic kullanmalısınız.

Ayrıca Gerçek zamanlı(şuan Bütün Analytics Hesabında Beta Versiyon) olarak sitenizde anlık kaç kişinin olduğunu görüntüleyebileceğiniz harika bir sistem. Bir Webmaster olarak Tavsiye ediyorum. Sitelerinizin istatisliklerini anlık olarak takip edebileceğiniz bu Google Hizmetine hiçbir ücret ödemenize de gerek yok ayrıca.

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar