Android Cihazlardan Gmail Hesabı Silme (Resimli Anlatım)

Merhaba arkadaşlar , dün bir arkadaşımın kardeşi Plants vs Zombies 2 isimli oyunu oynamak istemiş. Malum arkadaşın da durumu hemen gidip tablet alacak kadar yok. Elindeki telefondan denemiş fakat Samsung Ice kullandığı için oyunu açamamış. Bende bu çözümü leptopuna bir tablet kurarak çözdüm.

İyi hoş oyunu açtık indirdik Google Playdan fakat malesef Google hesabını silemedim kurduğum bu tabletten. Buda maillerim hesaplarım falan derken ister istemez içimde bir huzursuzluk bıraktı. İnternetten de arattırdım fakat saçma sapan işlem tarifleri var. Ve sonunda yabancı bir kaynağa baktım aslında burnumuzun ucundakini göremediğimizden kaynaklıymış bu sorun bende mutlaka böyle bir sorunla karşılaşan arkadaşlar olduğunu düşünerek kaldırma işlemini anlatmak istedim sizlere.

1. Android Cihazınızdan Ayarlar > hesaplar kısmına gelin.

androidcihazdancikisyapma

Hesaplar Kısmından kaldırmak istediğiniz Hesaba Tıklayın.

androidcihazdancikisyapma_02

androidcihazdancikisyapma_03

Açılan Kısımda Seçenekler tuşuna( Cep telefonunuzda ki Orta tuşun sol tarafındaki dokunmatik tuş, Tablette neredeyse o tuşa basacaksınız.

androidcihazdancikisyapma_04

Ve Mutlu son Hesabı Kaldır çıktı. Bu işlemi yaptığınızda Google Hesabını komple Android Cihazınızdan Kaldıracaksınız.

cihazim

Fakat malesef şuan için Google Play Android Cihazlarım kısmından silemiyoruz. Ama Menüde göstermeyi kaldırırsak yokmuş gibi davranabiliyoruz. Çok yakında Google’nin bu hatayı düzelteceğine inanıyorum.

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar

mrb sadece senkronize et kısmı var sizin belirttiğiniz gibi hesabı kaldır yok burda

Allah senden razı olsun hayatımda ilk defa böyle bi postun altına yorum yapıyorum 2 gündür uğraşıyorum yapamadım sayende yaptım Allah razı olsun

Çok teşekkür ederim saatlerdir uğraşıyorum nihayet yaptım hesabı kaldirdimm