Amen Filmini İzledim…

amen_filmi_kapagi

Yine ikinci dünya savaşı filmlerine devam ediyorum. Amen filminide az önce bitirdim ve blogumda söz etmeye karar verdim. Alman Yüzbaşı Doğudaki Nazi birliklerinin içme suyu ve Sağlık bölümünde eksiklerini gidermek için doğuya hareket eder. Su arıtma sistemini kurduktan sonra Kimyasal ilaç götüren bir kamyonu görür ve bu ilaçların esir kampına gittiğini öğrenir. Daha sonra Yüzbaşı Yahudilerin yaz odasında diri diri öldürüldüklerini görür ve bunun yanlış olduğunu dünyaya duyurmaya çalışır.

Kiliselere durumu anlatmaya çalışan ESES subayını kimse kaile almaz ve eseslerin yeni bir oyunu olduğunu düşünür. Bu arada elinden geldiğince ölümleri yavaşlamaya çalışır ve işleyişi geciktirir.Bu duruma ellerinde Yahudi esirler artan kamp komutanları tepki gösterir ve bir an önce daha fazla kimyasal ilacın kamplara temin edilmesini söylerler.Kimsenin Subayı dinlememesi üzerine Berlin kardinalliğine kadar çıkan EsEs subayı orada da durumu anlatır ve günde kamplarda 10 Bin yahudinin gaz odasında öldürüldüğünü anlatır. Burada da aynı tepkiyle karşılaşan Subay kimsenin inanmaması üzerine inançlarını kaybetmek üzeredir.

Roma da Papanın kontlarının bir tanesinin oğlu ise diplomasi görevi için berlindeki kardinalliktedir. Alman subayının anlattıklarına kulak misafiri olan kont Alman subayının anlattıklarına inanır ve elinden geleni yapar. Papanın Yahudi soykırımı hakkında halka bir çağrı yapmasını papaya bizzat bildirir fakat papanın noel konuşmasında böyle bir bölüm geçmez. Ama kont ve subay bu işten vazgeçmeyeceklerdir.

Film bir Alman subayının Hitlerin yaptığı soykırıma sessiz kalmamasını anlatmaktadır.Ülkesine ihanet ettiğini düşündükçe ve o Gaz odasındaki ailelerin birlikte diri diri öldüklerini gördükçe bunun için bütün gücüyle savaşın içinde kendine bir cephe açmasını konu almaktadır. Gerçekten de mükkemmel bir ikinci dünya savaşı filmi..

Amen Fragmanı:

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar