Adsense TL’ye geçti Peki Şimdi Ne Olacak ?

Birçok arkadaşım bu soruyu merak ediyordur. Peki halimiz şimdi ne olacak hemen biraz kurgu birazda bilgi katarak bunu size aktarayım. Halimize bişey falan olacağı yok. Google Adsense TBM taban fiyatlarını düşürmeyecek peki neden ? . 100 $ ödeme eşiğinin yeni karşılığı 200 TL olmuştur. Yani değişen bişey olmadı ödeme eşiğinde peki TBM’yi neden düşüremez ?

İstese sabitler istese dahada aşağı çeker ama yapmayacak. Çünkü küresel alanda her ülkenin kendi para biriminden ödeme yapacak olan Google böyle birşey yaparsa Dünyadaki internet reklamcılığı hakimiyetini kaybedebilir. Şuan 0,03$ TBM’yi beğenmiyorduk ama bunun TL karşılığı olan 0,06 TL tık başına kazanç Türkiye’de faliyet gösteren birçok firmadan fazla. Ayrıca Google Adsense’nin sadece kazandırması değil kusursuz istatisliği ve sayımı yüzünden tercih edilmesinide biliyoruz hepimiz.

Kazancımızın değişmesi yani TL’ye geçti diye düşecek olması bence imkansız. Bu yüzden bunu sorgulamayı bırakıp önümüze ve işimize bakmamız gerekiyor. Düzgün olarak işimizi yaparsak kazançta düşmez aksine yükselir ve TBM’de zamanla yükselir.Google birşeyi yapıyorsa iki nedeni vardır. Birincisi kendini dahada sağlama almak için , ikincisi ise kullanıcılarını mağdur etmemek için.

Şimdi Adwords kullanıcıları TBM’yi TL ile belirliyor. yani google reklam verenin reklamları tık başı maliyeti tl olarak belirleyip , bu reklamları yayınlayan yayıncılarının dolar olarak karşılık alması gerçekten de google için zor bir durum. Çünkü Dolar TL paritesi sürekli değişiyor bu durumda Google zarar ediyor. Çoğu zamanda doların ani düşüşünde bizde zarar ediyorduk bu durumu ortadan kaldırdı google kısaca.

Bol kazançlı Günler Diliyorum

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar