Adsense Reklamlarında Sarı Arkaplan Sorunu ve Çözümü

Adsense reklamları birçok webmasterin geçim kaynağıdır. Dünyada en güvenilir reklam firmalarının başında gelir. Bu nedenle Adsense kullanan site yöneticileri diğerlerine göre bir adım öndedir. Kazandığı parayı bilir, ne zaman alacağını bilir, birçok analitik veriye adsense panelinden erişebilir. Responsive tasarım ile birlikte Adsense reklamlarında bazen sorun çıkmaya başlamıştı. Arka plan rengi olarak sarı gözükmekteydi.

Adsense sarı renkli arkaplan, kazanç kayıplarına sebeb olabileceği yüksek bir ihtimal olduğu için bunun önüne geçebilirsiniz. Temanızın kodu koyduğunuz yerin rengine göre aşağıdaki kodu düzenleyerek arkaplan sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

Neden Sarı Renk Gözükür ?

Adsense belirlediğiniz formatta yayınlanacak reklam bulamazsa daha küçük ölçülerde reklamlar yayınlamayı tercih eder. Bu nedenle bazı temalarda reklamın yayınladığı ölçüden arta kalan kısımlar sarı renkte gözükür. Bunun nedenide standart olarak ins kodunun Css kodları ile  arkaplan rengi verilmemesidir.

ins {
background-color: #FFFFFF !important;
}

Yukarıdaki kodu Görünüm > Düzenleyici > Style.css dosyanızı açarak ekleyin. Arka plan renginiz Siyahsa #FFFFFF kodunun yerine #000000 kodunu ekleyin. Yani arkaplanın olması gereken renk kodunu belirtin işlem tamamdır.

Not: Bazen 10-20 dakika kadar yaptığınız değişiklik gözükmeyebilir bu nedenle bir süre bekleyin.

Not2: Sitenizin arkaplan rengi beyazdan yani #FFFFFF’den farklı ise yukarıdaki renk kodunu sitenize göre ayarlayın..

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar