Adsense ile Benzer Yazılarınızı Sitenizde Yayınlayın

Adsense’in yeni özelliklerinden biri olan Eşleştirilen içerikler ile benzer yazılarınızı Adsense göstersin, sitenize giren ziyaretçinin kaldığı süre uzasın. Birçok temada benzer yazılar bölümü zaten var ne gerek var diyorsanız şurası önemli. Google Adsense tarafından eşleştirilen içerikler, kullanıcının sitenize geldiği anahtar kelimeye uygun sitenizdeki içerikleri listeler. Yani Benzer yazılar bölümlerinde etiket ve kategoriden farklı olarak direk alakalı konular konu altında bulunabilir.

Buda gelen ziyaretçiyi kaçırmadan sitenizde daha fazla vakit geçirmesi, daha fazla yazı gezmesi ve daha fazla Adsense reklamları ile karşılaşması olasılığını yükseltecektir. Bu durumda otomatik olarak gelirlerinize yansıyacaktır. Yani her ziyaretçiden yüksek oranda geri dönüşler elde edebilirsiniz. Birçok Webmaster sitede geçirilen sürenin ne kadar önemli olduğunu bilir. Gelen ziyaretçinin sitenizden faydalanması ve sitede geçirdiği süre ne kadar yüksek ise sitenizin kalitesi o kadar yükselir. Eşleştirilebilir içerikler Nasıl eklenir hemen resimli olarak aktaralım.

1-  Adsense panelinize girin sol kısımda Reklamlarım bölüme tıklayın açılan sayfadan yeni reklam birimine tıklayın.

2- Buradan Eşleştirilen İçerik bölümüne tıklayın.

3- Uygun siteleriniz bölümünden ekleyeceğiniz siteyi seçin ve sağ kısımda boyut ile stili ayarladıktan sonra Kodu al diyerek aldığınız kodu sitenizde uygun yere ekleyin.

WordPress için uygun yer temanızın single.php dosyasının content tagından sonrasıdır. Bu özelliği kullanabilmeniz için sitenizin uygun olması gerekir.

Hakkında Tosahan

Üniversiteyi yeni bitirmiş, yeni bir şeyler bulma umuduyla internet ortamında kendini bulan, Wordpress aşığı, birkaç ay sonra askere gidecek kişiyim. Bazen 2 bazense 3 bilinmeyenli bir denklem olmayı sürdürsem de şu sıralar çok çabuk kırılan bir MSN şifresiyim :)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*