2018 Yapımı 2. Dünya Savaşı Filmleri

2018 yılında vizyona girecek 2. Dünya Savaşı filmlerini merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Geçen yıl 2017 yılında çıkacak 2. Dünya savaşı filmleri listem ile merakları gidermeyi başarmıştım. Geleneksel hale getirerek bu yılda yeni listemi hazırladım. Bu yıl biraz daha çok film izleyeceğiz geçen yıla baktığımızda.

Der Hauptmann – (Kaptan)

Savaşın sonlarına doğru bulduğu bir Luftwaffe (Alman Hava Kuvvetleri) subay üniformasıyla hayatta kalmaya çalışan bir adamın taklitlerini ve giderek taklit ettiği kişiye dönüşmesini işleyen harika bir drama filmi. Film 15 Mart 2018 tarihinde yayınlandı.

Thousand Yard Stare

2. Dünya savaşının sona ermesiyle evine dönen bir asker, Kasserine Pass savaşını unutamıyor ve aile hayatını benimseyemiyor. Yaşadığı zorluklarda izleyiciye aktarılıyor. Film 7 Mayıs 2018’de çıkış yaptı.

The Bombing

5 Çinli askerin 2. Dünya savaşında Japon bombardımanından korumakla görevli oldukları makineyi güvenli tutmaları üzerine kurgulanmış 2. Dünya savaşı filmi. Film 25 Mayısta gösterime girdi.

Sabibor 3 Mayıs 2018

Sabibor imha kampında başlatılan bir isyan ve bu isyan sonucu kitlesel olarak kamptan kaçışın işlendiği 2018 2.Dünya savaşı filmidir.

Bankier Van Het Verzet 2018

2. Dünya savaşının Mali yüzü. Direniş için mesleğini kullanan bir adam 2. Dünya savaşının en büyük vurgunu gerçekleştirip, sahte bir inşaat projesiyle birçok bankayı dolandırıp elde ettiği parayı Hollanda direnişinde kullanıyor.

Hurricane – 7 Eylül 2018

Ülkeleri savaşı kaybetti ama onlar kaçıp İngiltere Kraliyet Hava Kuvvetlerine dahil olup nazilere karşı savaşmaya devam etti. Polonyalıların nazilere karşı verdiği mücadelenin işlendiği harika bir 2. Dünya savaşı filmi geliyor.

Scorched Earth: The Other Side of World War II

İkinci Dünya Savaşı’nda Rus Cephesi’nin katliamının ortasında, elit bir grup asker, akıl almaz bir Sovyet saldırısı karşısında hem akıllarını hem de insanlığı korumak için mücadele ediyorlar.

En Karanlık Saat 2017

Bu listede yer almasının sebebi film 2 Şubat 2018’de Türkiye’de gösterime girmiştir. Winston Churchil’in Nazi imparatorluğu karşısında verdiği zorlu mücadeleyi işlemektedir. Savaşın kaderini değiştiren şişko ayyaş (Hitler’in betimlemesi) adamın Hitler’in gücü karşısındaki dik duruşunun hikayesini öğrenmek isteyenlere birebir bir yapıt. Mutlaka izleyin.

IMDB Sayfası: https://www.imdb.com/title/tt4555426/

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar