2. Dünya Savaşı Filmleri Listesi – Part 2

Daha önce hazırladığım 2. Dünya Savaşı Filmleri listesi sizler tarafından çok ilgi gördü ve bende yeni bir liste hazırlamaya karar verdim. İzlediğim ve etkisinden kurtulamadığım 2. Dünya savaşı filmleri listesinin 2. bölümüne hoşgeldiniz. Bu listede yer alan filmler, savaşın bütün gerçeklerine dikkat çekmeye çalışan ve geçmişte yapılmış (Büyük bütçeler harcanarak), savaşın sıcaklığını koruyan filmlerdir.

Güncelleme: 14/11/2016 – Listeye 2 Yeni Film eklenmiştir.

Listede Şuanda Bulunan Toplam Film : 17

2. Dünya Savaşı Filmlerine düşkünseniz bu yazıyı okumadan önce ilk olarak 34 filmlik diğer 2.dünya savaşı film listemize göz atmanızı öneririz.
34 Filmlik Dev 2. Dünya Savaşı Filmleri listesi (Part 1)
Ayrıca yabancı dizi izlemeyi seviyorsanız uzun soluklu bol savaş sahneli 2. Dünya savaşı dizi listeme de göz atabilirsiniz.
2.Dünya Savaşı Konulu Yabancı Diziler

Not: Listemde yer alan filmlerin çoğu altyazıdır.

Sis ve Gece – Night And Fog 1955 Yapımı

night-and-fog-2dunyasavasifilmleri

32 dakika süren 2. dünya savaşı drama tarzı bu filmde, Nazi toplama kamplarındaki insanların yaşantıları gerçekçi olarak aktarılmıştır. Hitler’in soykırımı savaş bitiminden hemen sonra çekilen bu filmde birçok gerçek kişi ve materyal kullanılarak aktarılmıştır.
Film Hakkında çok daha fazla bilgi almak için buraya tıklayın. Film Fransız yapımıdır ve Fransızca’dır. Türkçe Alt Yazılı Olarak izleyebilirsiniz.

8,6/10 – http://www.imdb.com/title/tt0048434/

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar