1944 Filmi – 2015 Estonya Yapımı 2.Dünya Savaşı Filmi

Estonya, Nazilerin işgalinde. Tabi işgalden ziyade kurtarıcı olarak karşılanıyor Naziler o dönem Doğu Avrupa ülkelerinde. 80 Bin Estonyalı Nazilere katılıyor ve Almanlar Estonyalılardan oluşan koca bir ordu oluşturuyor. Filmde SS-Waffen Estonya 20.Bölüğün çok önemli bir görevde olması ve verilen görevi yerine getirme çabalarını konu alıyor.

Estonyalı Nazi Askerleri Cephede nöbette….

Filmde ironi çok yüksek. Hatta Estonya‘da nazi propagandası yapan bir devlet görevlisi bölüğü ziyaret ettiğinde Hitler ile dalga geçiyor askerler. Ama filmin esas konusu Estonyalıların savaş devam ederken hangi tarafta olmaya karar vereceği.

İki büyük ordunun verdiği mücadelede durdukları taraf askerlerin kim için savaştıklarını düşündükçe değişiyor.Film  Estonyalı yönetmen Elmo Nüganen tarafından çekilmiş ve başrollerinde Marko Leht, Priit Pius, Maiken Schmidt isimli oyuncular yer almakta. 2015 yılında izleyicisinin karşısına çıkan 1944 Filmi Estonya yapımı. Bolca savaş sahnesi işleyen kaliteli bir 2. Dünya savaşı filmidir. IMDB üzerinden oylanan film 10 üzerinden 7.1 puan almıştır.

Filmin Fragmanı;

Filmin IMDB Bağlantısı – http://www.imdb.com/title/tt3213684/

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar