1.Dünya Savaşı Filmleri Listesi

Merhaba arkadaşlar , daha önce blog sayfamda 2.dünya savaşı filmleri ve 2.dünya savaşı dizilerini sizlerle paylaşmıştım. Yoğun ilgi ile karşılaşan bu yazılarımdan sonra bizi daha fazla ilgilendiren ve yine binlerce kahramanlık hikayelerinin ortaya çıktığı Birinci dünya savaşı filmleri listesi yapmak istedim. Sizlerinde yardımı ile listemizi dahada uzatabiliriz. İzlediğiniz filmleri bu yazının alt kısmında bulunan yorum bölümünden belirtin listemize ekleyelim.

Burada paylaşacağım filmler 1.Dünya savaşının trajikomik hikayelerini konu alan ve birçoğu yaşanmışlık gerçekçiliğine dayanan filmlerdir.

1-)120 – Türk Yapımı 1.Dünya Savaşı Filmi

120_filmi_suskunserseri

Daha savaşın ilk aylarında Cephede cephane tükenmekte. En yakın cephane temini gerçekleştirilecek bölge ise Van’dır. Eli silah tutan herkes cephede olduğundan bu cephaneyi cepheye taşıma görevini 12-17 yaş aralığında 120 kahraman çocuk üstlenir. Bu arada Van ise ermeni çeteleri tarafından sürekli olarak saldırıya uğramaktadır. Bu yolculukta ermeni çeteleri tarafından defalarca pusuya düşürülen bu çocuk askerler başlarındaki Musa çavuş ile birlikte dayanmaya gayret etmektedir. Durumdan haberdar olan Teğmen Süleyman Bey ise hudut bölgesinden çocukları karşılar ve yolu temizler. Bu bölümde ise Teğmen Süleyman Bey şehit düşer. Çocuklar cepheye cephaneyi taşıdıktan sonra geri dönmeye çalışır fakat yoğun kar yağışı nedeniyle sadece 22 tanesi dönüşü tamamlayabilmiştir.

Hakkında Emre Özer

Emre Özer
Php, Javascript, C# gibi yazılım dillerine kendini adamış başarılı bir Webmaster.
Yorumlar