WordPress Anasayfada Gösterilen Konu aralarına Reklam Ekleme

 22 Mayıs 2015 Wordpress  Yorum Yok 

WordPress reklam eklentileri ile çözebileceğiniz bir durum fakat sunucunuzu yormayacak basit yapılı kodlar sayesinde bu işi çok kolay bir şekilde çözeceğiz. Anasayfada listelediğiniz blog yazılarınızın aralarına reklamı nasıl koyacağınızı anlatacağım. Hangi konunun altına reklamın çıkmasını istiyorsanız onuda belirtebilirsiniz.


İlk olarak her yerde bulabileceğiniz sadece bir reklam için geçerli kod,

Yukarıdaki kod ile 2. sıradaki konunun hemen altına reklam gelecektir.Eğer count değerini 2 yapsaydık 3. konunun altında reklam çıkacaktı. Yani işin mantığı count sıfırdan alarak ilerler ve sıfır değerini verdiğinizde ilk konunun altında reklam belirir.Dediğim gibi yukarıdaki kodu her wordpress destek sitesinde bulabilirsiniz. Aslında aşağıdaki yer alan kodları fazla dikkatli değilseniz bulmanız biraz zor olabilir.Hemen aşağıda verdiğim kod ile birden fazla reklam gösterebilirsiniz.

Belirlediğimiz konu altlarında gözükmesini istediğimiz 2 adet reklam gösterim kodu ise;

Bu kod sayesinde birinci konu ve 3 konuda reklam gözükecektir. Fakat biz farklı bir gösterim yapmayı deneyelim. Diyelim ki mesela anasayfamda listelenen 2. ve 6 konunun altında reklamlarım çıksın diyorsanız kodda 0 yazan yeri 1

buradaki kodda 2 yazan yeri 5 yapın.

Reklamlarınız bütün sayfalarınızda gözükmeye başlayacaktır.Yani Kodumuz yukarıdaki örneğe göre şöyle şekillenecek,

Artık reklamlarımız anasayfada bulunan 2. ve 5. konunun altında gözükecektir. Bu kodu daha fazla şekilde çoğaltmakta mümkün.Onu da şu şekilde dile getirelim.

Hemen üzerindeki kod ile 1. 3. ve 5. sıradaki konuların hemen altında belirttiğiniz reklam kodu ile reklamlarınız dönmeye başlayacaktır. Anasayfamda kategori sayfamda etiket sayfamda bu reklamların gözükmesini istiyorum fakat bunu nasıl yapacağım diyorsanız dert etmeyin. Tema düzenleme bölümünden ekleyeceğiniz sayfayı düzenleyi seçin örnek olarak index.php’de birlikte yapalım.

ile

bitiş fonksiyonu arasına ekliyoruz. Döngü içerisinde şu şekilde olacak;

Umarım işinize yarar ve bu atıl alanları değerlendirerek daha fazla reklam gösterimi yapabilirsiniz.

99 Gösterim
,,,,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2015 - 2017
"İnsanın en hayırlısı İnsanlığa faydalı olandır." Hadis'i Şerif
Altyapı: Wordpress Tema: YBS V1.0 Beta
Sitemiz internette aranılan birçok soruya cevap vermek amacıyla kurulmuştur.