Toplu Dosya İsimleri Nasıl Değiştirilir ?

 19 Haziran 2016 Nasıl Yapılır ?  Yorum Yok 

 

Merhaba sevgili dostlar. Sizlere yeni bir bilgi daha paylaşmak istedik. Bazen çok fazla ihtiyacınız olacağına inandığımız ve bugün ihtiyacımız olduğu için internette birçok Türkçe ve yabancı kaynağı araştırıp test ettiğimiz bir program paylaşıyoruz.

Örneğin çok fazla resim indirdiniz ve resimlerin isimleri Türkçe harfler içeriyor. Biliyorsunuz ki bu durumda internet ortamına yükleyeceğiniz resimler ya bozuk karakterli gözüküyor yada hiç gözükmüyor.

Bu nedenle bu resimlerin(1716 adet) Türkçe isimlerini tek tek yapmak neredeyse imkansız olacağı için Dosya adı Düzenleyici programı ile çok kısa sürede resimlerin adını düzenleyip sunucuya yükleyebildik.

topludosyaadiduzenleme

Program arayüzünü açın daha sonra sol kısımda dosya isimlerinin değiştirilmesini istediğiniz klasörü seçip F2’ye basın arkadaşlar.

topludosyaisimlerinasilduzeltilir

Program arayüzünde Türkçe Karakter ve İnceltme İşaretli Harfler kısmında Türkçe karakterleri değiştir diyerek dünya standartında kullanılan harflere dönüştürür. Umarım İhtiyacınızı karşılamışızdır. Yeni bilgilere yenibirşey farkı ile ulaşmaya devam etmeyi unutmayın.

Programın Sahibi Sinan İlyas. Program Yapımcı tarafından ücretsiz dağıtılmaktadır.

İndirme Linki

67 Gösterim
,,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2015 - 2017
"İnsanın en hayırlısı İnsanlığa faydalı olandır." Hadis'i Şerif
Altyapı: Wordpress Tema: YBS V1.0 Beta
Sitemiz internette aranılan birçok soruya cevap vermek amacıyla kurulmuştur.