Stronghold Kingdoms’ta Ziyafet ile Onur Kasma

 21 Temmuz 2016 Online  Yorum Yok 

Gerçek zamanlı Stronghold Kingdoms strateji oyununda en önemli faktör onur kasmaktır. Stronghold Kingdoms’ta nasıl hızlı onıur kasılır merak ediyorsanız sizler için ziyafet rehberi hazırladık. Aşama Aşama aktaracağımız bilgileri sizin başlangıç seviyenizden itibaren takip edebilirsiniz.

Oyundaki ilk köyünüz yani lowland, Av Eti, Mobilya, Metal Eşya ve elbise üretebileceğiniz bir köy tipidir. Bu materyaller ziyafetin temelini oluşturan ve oyuna nasıl başlarsanız başlayın araştırma kısmından ziyafet bölümü altında açmanız gereken materyallerdir. O Nedenle lowland köyümüzü biraz geliştirdikten sonra en az 10’ar adet bu binalardan köy merkezimize kuruyoruz.

1-) Ziyafet Araştırmaları

Araştırma bölümünden Endüstri sekmesinde bulunan Ziyafet verme araştırmasını araştırarak alt araştırmaların (ziyafet materyalleri) açılması ile bu araştırmalarıda yükseltiyoruz.

ziyafetverme1

Araştırmaları ne kadar yükseltirseniz ziyafet materyallerinin üretimi o kadar artacaktır. Ziyafet üstü giden birinin bütün ziyafet araştırmalarını eksiksiz yapması gerekir. Aksi halde çok fazla onur kasamayacaktır. Ziyafet araştırmaları tamamladığınızda üretilen malzemede yüzde 150’lik bir artış gerçekleşecek. Yani 10 adet üretim gerçekleştiriyorsanız 25 adet üreteceksiniz.

Ziyafette Av eti, Mobilya, Metal Eşya ve elbise ürettiğinizde kazanacağınız onur çarpanı 16’dır. Yani şöyle açıklayalım 100’er tane Av eti, mobilya, metal eşya ve elbise üretip ziyafet verme ekranında ziyafete harcarsanız 1600 onur puanı kazanacaksınız. 1000 ise 16000 onur.

12. Seviyeye ulaştığınızda 2. köy hakkı kazanacaksınız. 2. Köy kurma hakkınızı Vadi kenarı olarak kurmalısınız. Detaylı olarak Stronghold Kingdoms Köy tiplerini inceleyebilirsiniz. Vadi kenarı köy tipini 2. köy olarak kurmamızın asıl sebebi daha fazla onur çarpanı kazanmak için şarap üretmektir. Köyü kurduktan sonra Ziyafet kısmından Şarap üretimini araştırmamız gerekiyor. Aksi halde binaları kuramayacaksınız.

stronghold_kingdoms_ziyafet_sarap

Vadi kenarı köy tipinde Üzüm bağı kuruyoruz. Minimum 10 adet üzüm bağı kurmalıyız. Araştırmalarınıda yaparak üretimi %150 arttırabiliriz. Ayrıca pariş bonusu kazanmak için pariş sizde ise yada pariş sahibi ile iletişime geçerek şarap üreticileri loncasını parişinize kurdurun. Ardından elinizdeki malzemenin durumuna göre bu binayı geliştirin.

Ayrıca Vadi kenarı köy tipinde metal eşya ve demir üretemezsiniz bunun dışında av eti, mobilya ve elbise üretimi yapabilirsiniz. Eksik malzemenizi 1. köyünüzden sağlayabilirsiniz.Şarap ile birlikte onur çarpanı 35’e çıkacaktır. Yani üst kısımdaki örnekte 100 malzemelerden topladığınızda 3500 onur kazanacaksınız. 1000 malzemede 35000 onur sizin olacak.

15. Seviyeye ulaştığınızda 3. köy alma hakkınız ortaya çıkacak. 3. Köyünüzü Tuz olarak seçmelisiniz. Tuz üretimini araştırmalısınız ve Tuz yatağı köy tipi ile tuz köyünüzü kurmalısınız. En az yine 10 adet tuz üretim binasını köyünüze yerleştirin.

stronghold_kingdoms_ziyafet_tuz

Tuz köyünüzün parişini seçerken yine aynı parişte bir başka tuz köyü olduğunu gözlemleyin. Bu şunu çağrıştırsın size, bu parişte tuz üreticisi loncası vardır. Eğer yoksa parişinizde pariş yöneticisi ile iletişime geçerek tuz loncasını mutlaka kurdurun.

İşlemlerin burdan sonraki tam anlamıyla ziyafet üzerine hesap kasmak isteyenlere özel olacak. Ziyafet üzerine gitmek isteyenler tuz ve şarap için ayrı köyler seçip 60 onur çarpanı elde edebilirler. Maksimum 2700 adet depoyu doldurduğunuzda 2700×60 162K onur kazanacaksınız. Bir köyde 30 adet şarap binası ve tuz binası kurabilirsiniz.

Fakat ipek ve baharak binalarının alanı sıkıntılı olduğu için maksimum 9 adet ipek ve baharat tesisi kurabileceksiniz. Bu nedenle büyük oyuncular genellikle tuz ve şarap köylerini kurmayı tercih ediyorlar. Diğer 2 köy tipini balık üretiminde kullanabiliyorlar.

Bir parişte hem şarap hem tuz kurdunuz ve sizin tek eksiğiniz metal eşya bunuda yine aynı parişe bu köylerin yakınına demir bonuslu bir köy tipi seçip (dağlık arazi) kurduğunuzda 3 köyün ihtiyacınıda karşılar ve bu üç köyden 60 çarpanla 500K’ya yakın onur kasabilirsiniz 1 yada 2 günde.

Nehir 1 ile Baharat üretimi yapabilirsiniz. Baharat üretimi için Ziyafette baharata kadar olan kısmı açıp daha sonra baharat üretimi araştırmasını yapmanız gerekmektedir. Kuracağınız bir sonraki köyünüzün tipini Nehir 1 olarak seçip, baharat rıhtımlarını köyünüze dikebilirsiniz. En fazla 9 adet rıhtım dikecek alan mevcut. 2700 adet malzemeleri topladığınızda 262k onur kazanacaksınız. Onur çarpanı 98’dir.

stronghold_kingdoms_ziyafet_baharat

Geçelim ipeğe, yukarıda da belirttiğim gibi ipek köyü için nehir 2 seçilmeli. Nehir 2 köy tipinde en fazla 9 adet İpek rıhtımı kurabilirsiniz. İpek araştırmasını tamamlar ve parişinize ipek loncası yaparsanız üretiminiz 1.5k’nın üzerinde olacaktır.

stronghold_kingdoms_ziyafet_ipek

Ayrıca Nehir köy tiplerinde balık yetiştirebilirsiniz. İpekten arta kalan kısımda hemen hemen 10 adet balıkçı kurabilirsiniz. İpek ile birlikte onur çarpanı 160’a çıkıyor. Maksimum 2700 depolanan bütün ürünlerden 432k onur kasabilirsiniz.

Şuana kadar ziyafetle kasabileceğiniz maksimum onur çarpanı 160x’dir. Oyunun çağları geliştikçe bu çarpanlarda artacaktır. Ziyafet pahalı bir araçtır bunu tercih ederken bunuda göz önünde bulundurmanız gerekir. Her binanın kurulumunda para harcamaktasınız. Bir sonraki yazımda sizlere pasif onur kasmak için gerekli işlemleri aktaracağım. Kalın sağlıcakla…

119 Gösterim
,,,,,,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2015 - 2017
"İnsanın en hayırlısı İnsanlığa faydalı olandır." Hadis'i Şerif
Altyapı: Wordpress Tema: YBS V1.0 Beta
Sitemiz internette aranılan birçok soruya cevap vermek amacıyla kurulmuştur.