Stronghold Kingdoms Köy Tipleri

 14 Temmuz 2016 Online  Yorum Yok 

Online gerçek zamanlı strateji oyunlarına aşina iseniz, Stronghold Kingdoms size iyi gelecek. Gerçek zamanlı ve Tüm dünya haritasında geçen, oyuncuların amansız bir savaşın içinde olduğu bir ortamdan bahsediyorum.

Oyunda Ziyafet üzerine gidecekseniz farklı tiplerde köyleri tercih etmelisiniz. Lowland devam edecekseniz ilk açtığınız köyün tipi olan düz arazi üzerinden devam edersiniz. İlerideki tecrübe yazılarımda ziyafete dayalı yada pasif onur kasma olaylarını anlatacağım ama şuan ki yazımda köy tiplerine değineceğim.

1- Düz Arazi

Lowland

Düz arazi köy tipi, her ürün için dengelidir. Fakat bu arazi tipinde zift üretemezsiniz. Ziyafet ürünlerinden Mobilya, Av Eti, Elbise ve Metal eşya üretimi mevcuttur. Yiyecekler kısmında ise balık hariç hepsini(et,elma,peynir,sebze ve ekmek) üretebilirsiniz.

2- Vadi Kenarı

Valley_side

Şarap üretimi için hazırlanmış köy tipidir. Lowland’dan farklı olarak demir üretimi malesef yoktur. Ama ziyafet ürünlerinden şarabıda üretebileceğiniz bir arazi tipidir. yiyecek kısmında sebze ve ekmekte yoktur. Et, Peynir ve Elma üretimi yapabilirsiniz.

3- Tuz Yatağı

Salt_flats

Adı üstünde Tuz köyü kuracaksanız bu arazi tipini seçmelisiniz. Geniş tuz yatakları olmasına karşılık diğer alanlar dardır. Demir üretimi ve zift üretimi yoktur. Fakat elbise üretim tesisleri kurarsanız bonus üretim etkisi vermektedir.

4- Dağlık Arazi

Highland

Benim favori köy tipimdir. Bu köyde geniş taş ocakları ve demir ocaklarının yanı sıra ziftte üretebilirsiniz. Yeterli düzeyde oduncu kurabilirsiniz. Elma Peynir ve et üretimi mevcuttur. Av eti, Elbise, Metal eşya ve mobilya üretimi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca kalenizin sağ kısmının bir bölümü kendiliğinden kapalıdır.

5- Dağ Zirvesi

Mountain_peak

Bu arazi tipini çok fazla önermiyorum. Zaten birçok Stronghold oyuncusuda önermeyecektir  ama yine de oynayacak olan sizsiniz ve sizin tercihinize kalmış. Taş ve demir için çok fazla alan kaplanmış fakat güvenilir bir kale yapısına sahip olmak istiyorsanız bunuda deneyebilirsiniz.

6- Nehir 1

River1

Ziyafet üzerine giden oyuncuların mutlaka kurması gereken köylerden biridir. Baharat üretimi yapacağınız köy tipidir. Ayrıca bol miktarda balıkçıda kurabilirsiniz. Demir ve zift üretimi yoktur. Odun ve Taş üretebilirsiniz. Elma, Peynir ve etin yanında dediğim gibi balık üretimi de vardır.

7-Nehir 2

River2

Pahalı fiyatı nedeniyle ipek oyunda en değerli eşyalardan biridir. Bu nedenle eğer ziyafette ipekle alakalı bir köy kurma gereksinimi duyuyorsanız Nehir 2 köy tipini seçmelisiniz. Nehir 1’den tek farkı baharat yerine ipek üretimi yapabiliyor olmanız. Diğer zifayet ürünleri ise av eti, mobilya ve elbisedir.

8- Ova

Plains

Ben çiftçiyim arkadaş diyorsanız geniş düzlüklerde tarım yapabilmenizi sağlayan köy tipidir. Elma, peynir, et, sebze ve ekmek üretebileceğiniz, peynir ve ekmek üretimi bonusu olan fakat korunması zayıf köy tipidir. Ayrıca çok az miktarda odun ve taş üretimi gerçekleştirebilirsiniz. Ziyafet malzemelerinden ise av eti, mobilya ve elbise üretebilirsiniz.

9- Orman

Forest

Adı üstünde orman mobilya ve odun ihtiyacınızı karşılayacak düzeyde ormanlık arazi bulunduran fakat diğer alanların kısıtlı olduğu köy tipidir. Yiyecek grubundan peynir et ve elma üretebilirsiniz. Bonus ürünler ise Av eti, mobilya ve odun. Elbise , Mobilya ve av eti malzemelerini üretmek için binalar kurabilirsiniz.

10- Bataklık

Marsh

Bu arazi tipi zift üretimi için biçilmiş kaftan.  Peynir, Elma ve et üretimi ile yiyecek bakımından da seçilebilir bir köy tipi. Odun, az miktarda taş ve bol miktarda zift kaynağı bulunur. Mancınık üretiminde ve et üretiminde bonusludur. Av eti, mobilya ve elbise üretebileceğiniz köy tipidir.

145 Gösterim
,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2015 - 2017
"İnsanın en hayırlısı İnsanlığa faydalı olandır." Hadis'i Şerif
Altyapı: Wordpress Tema: YBS V1.0 Beta
Sitemiz internette aranılan birçok soruya cevap vermek amacıyla kurulmuştur.