Anasayfa / Sinema / Filmler / 1944 Filmi – 2015 Estonya Yapımı 2.Dünya Savaşı Filmi

1944 Filmi – 2015 Estonya Yapımı 2.Dünya Savaşı Filmi

Estonya, Nazilerin işgalinde. Tabi işgalden ziyade kurtarıcı olarak karşılanıyor Naziler o dönem Doğu Avrupa ülkelerinde. 80 Bin Estonya’lı Nazilere katılıyor ve Almanlar Estonyalılardan oluşan koca bir ordu oluşturuyor. Filmde SS-Waffen Estonya 20.Bölüğün çok önemli bir görevde olması ve verilen görevi yerine getirme çabalarını konu alıyor.

1944filmi

Filmde ironi çok yüksek. Hatta Estonya’da nazi propagandası yapan bir devlet görevlisi bölüğü ziyaret ettiğinde Hitler ile dalga geçiyor askerler. Ama filmin esas konusu Estonyaların savaş devam ederken hangi tarafta olmaya karar vereceği. İki büyük ordunun verdiği mücadelede durdukları taraf askerlerin kim için savaştıklarını düşündükçe değişiyor.

Film   Estonyalı yönetmen Elmo Nüganen tarafından çekilmiş ve başrollerinde Marko Leht, Priit Pius, Maiken Schmidt isimli oyuncular yer almakta. 2015 yılında izleyicisinin karşısına çıkan 1944 Filmi Estonya yapımı. Bolca savaş sahnesi işleyen kaliteli bir 2. Dünya savaşı filmidir. IMDB üzerinden oylanan film 10 üzerinden 7.1 puan almıştır.

Hakkında Kazım Uslu

Wordpress'ten arta kalan zamanlarımda Gezip, görüp yeni şeyler ile vakit geçirdiğim oluyor ve bunlarıda Yenibirşey'de dile getiriyorum. Wordpress ile alakalı yazılarımı artık kazimuslu.com.tr adresimde yayınlıyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*