Anasayfa / Sinema / Diziler / İkinci Dünya Savaşı Dizi Listesi

İkinci Dünya Savaşı Dizi Listesi

Savaşı yaşamanız için 1940’lı yıllara dönmenize gerek yok . İkinci dünya savaşı filmleri ve dizileri sayesinde yaşanan kahramanlık olaylarını tekrar tekrar yaşamanız mümkün. Sizler için hazırladığım İkinci dünya savaşını konu alan Televizyonda yayınlanmak için hazırlanmış dizileri tek başlık altında toplamak. İçlerinde izlediklerimde var izlemediklerimde. Ama emin olun izlemediklerimi en kısa sürede temin edip izlemeye başlayacağım.

Generation War (3 Bölüm – Alman Yapımı)

generationwar_suskunserseri_1

İzlediğim birçok ikinci dünya savaşı filmi veya dizisi Amerikan yapımı. Savaşı hep Amerikalıların gözünden anlatan bu yapıtlara gün geçtikçe Alman yapımı film ve diziler ekleniyor. Bu dizi 2013 yapımı mini bir dizi. Çünkü dizinin 3 bölümü var. İkinci dünya savaşında Doğu cephesini anlatan ve Hitlerin Stalingrad’ta tıkanan Barborasa harekatının drama şekilde işleyişini görebilirsiniz. İşte Almanların gözünden ikinci dünya savaşı dizisi

http://www.imdb.com/title/tt1883092/

Hakkında Kazım Uslu

Wordpress'ten arta kalan zamanlarımda Gezip, görüp yeni şeyler ile vakit geçirdiğim oluyor ve bunlarıda Yenibirşey'de dile getiriyorum. Wordpress ile alakalı yazılarımı artık kazimuslu.com.tr adresimde yayınlıyorum.

2 yorum

  1. gercekten guzel bır paylaşım olmuş

  2. kardeşler takımı ve pasifik savaşı favorimdir. HBO bu işi gerçekten biliyor

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*