Anasayfa / Nasıl Yapılır ? / Android / Piranha IQ Plus Cep Telefonlarından Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Piranha IQ Plus Cep Telefonlarından Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Android 4.4.2 sürümünü kullanan Piranha’nın IQ Plus modelinde telefon ekran görüntüsünü nasıl alacağınız hakkında bilgi içeren yazımızdır.

piranhaiqplus-ekrangoruntusualma

Telefon ekranında almak istediğiniz görüntü esnasında Power(açma ve kapatma tuşu) ile Ses kısma tuşuna aynı anda basılarak ekran görüntüsünün alınması beklenir. Ekran görüntüsü alındıktan sonra ekrana bir uyarı gelecektir.

piranhaiqplusekrangoruntusualindi Ekran görüntüsü alındıktan sonra sol taraftaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız. Bu ekran, ekran görüntüsünün başarılı bir şekilde alındığını bizlere aktarıyor.

Ayrıca aldığınız ekran görüntülerini Whatsapp medya eklerken görebilirsiniz. Direk olarak ulaşmak isterseniz de Dosya yöneticisi > Tüm Dosyalar > Pictures > ScreenShots adresinde çektiğiniz resimleri bulabilirsiniz.

Yukarıdaki işlem Android telefonların çoğunda kullanılan bir işlemdir. Android telefona sahipseniz ses kısma ve Power tuşuna aynı anda basılı tutarak ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Hakkında Kazım Uslu

Wordpress'ten arta kalan zamanlarımda Gezip, görüp yeni şeyler ile vakit geçirdiğim oluyor ve bunlarıda Yenibirşey'de dile getiriyorum. Wordpress ile alakalı yazılarımı artık kazimuslu.com.tr adresimde yayınlıyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*