Anasayfa / Makinalar / 2.Dünya Savaşında Kullanılan Japon Tankları

2.Dünya Savaşında Kullanılan Japon Tankları

Güneş İmparatorluğu olarakta adlandırılan Japon İmparatorluğu 1868 yılında kurulmuş ve 2.dünya savaşında Hitler’e olan destekleri ve 100 milyona ulaşan nufüsunun ihtiyaçlarını karşılamak için yeni sömürge arayışına girdi. Savaş döneminde İngilizler’in Almanlar karşısında çok fazla gücü kalmaması üzerine Britanya Krallığının toprakları olarak bilinen Hindiçin’e saldırdı.

Britanya deniz kuvvetleri Japonlarla karşı karşıya gelsede Japon Uçak gemilerinden kalkan Bombardıman uçakları tarafından batırıldı ve Japonların Asya-Pasifik bölgesinde ilerlemesi devam etti. 2.Dünya savaşına Amerika’yı dahil eden hamle yani Pearl Harbor saldırısı sonucu Pasifik cephesinde birçok savaş yapıldı ve Japon askeri kuvvetleri tarafından 5 milyona kadar Amerikalı , Çinli , İngiliz ve Rus askerleri öldürüldü.

Japonların 2.dünya savaşında kullandığı tank modelleri ise ;

87 Chi-I Orta Sınıf Tank

type87_japontanki

1925 yılında Osaka Ordu Fabrikası tarafından üretilen Orta sınıf Japon Tankıdır.

Hakkında Kazım Uslu

Wordpress'ten arta kalan zamanlarımda Gezip, görüp yeni şeyler ile vakit geçirdiğim oluyor ve bunlarıda Yenibirşey'de dile getiriyorum. Wordpress ile alakalı yazılarımı artık kazimuslu.com.tr adresimde yayınlıyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*